Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

Publiczność festiwalowa będzie miała okazję zobaczyć trzy widowiska z obszaru nowego cyrku, które łączą w sobie elementy teatru, klaunady, akrobatyki, żonglerki i muzyki. 29 czerwca o godz. 18.30 na pl. Kolegiackim wystąpią artyści i muzycy ze Słowacji – CirKusKus i Campana Batucada. Zaprezentują spektakl Circus Batucada, który jest zestawieniem elementów akrobatycznych, trików cyrkowych i muzyki perkusyjnej na żywo. Dwa pozostałe wydarzenia odbędą się w ostatni dzień festiwalu, w niedzielę 3 lipca. O godz. 12.00 w przestrzeni parku im. Fryderyka Chopina zaprosimy na Inwazję Klaunów – cyrkopunkowy zespół eventowy w reżyserii Michała Walczaka, a o godz. 16.00 (pl. Kolegiacki) na spektakl w wykonaniu artystów z Czech – V.O.S.A. Theatre & Sunriders C’est La... Wheel.

Ideą projektu Circus Beyond the Tricks. New Perspectives jest wzmocnienie i promocja nowego ruchu cyrkowego jako równorzędnej gałęzi sztuk performatywnych. Podczas festiwalu Malta, który odbędzie się od 27 czerwca do 3 lipca, pokażemy nie tylko produkcje nowocyrkowe, lecz także zorganizujemy konferencję, by nawiązać nowe kontakty i przedyskutować problemy strukturalne środowiska nowocyrkowego, oraz zaprosimy wolontariuszy z krajów Grupy Wyszehradzkiej do współpracy przy festiwalu.

Projekt Circus Beyond the Tricks. New Perspectives jest współfinansowany przez rząd Czech, Węgier, Polski i Słowacji w ramach grantów wyszehradzkich z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Celem funduszu jest propagowanie pomysłów na zrównoważoną współpracę regionalną w Europie Środkowej.