Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

Festiwal Malta trwa od 18 do 29 czerwca! Większość wydarzeń, jak bezpłatne koncerty, spektakle, spotkania i warsztaty, odbywa się w parku Wieniawskiego, na teatr familijny zapraszamy do parku Moniuszki. Spektakle teatralne zostaną zaprezentowane w miejscach partnerskich (Teatr Nowy, Teatr Polski, Polski Teatr Tańca i Teatr Muzyczny, CK Zamek, Stara Rzeźnia, Aula Artis, MTP). Jedynie 7 wydarzeń jest biletowanych, na pozostałe 136 wydarzeń obowiązuje wstęp wolny. Poniżej zgromadziliśmy wszystkie informacje praktyczne, czyli niezbędnik każdego festiwalowicza/ki.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

GODZINY OTWARCIA

Punkt Info / park Wieniawskiego
poniedziałek – niedziela
11:00–21:00

W miasteczku festiwalowym w parku Wieniawskiego znajduje się Punkt Info, to tam można zwrócić się z każdym pytaniem, zapytać o drogę, swoją ścieżkę festiwalową czy zabrać bezpłatną broszurę z harmonogramem festiwalu. Znajdziecie tam też na regale nasze różne publikacje, którymi chcemy się z wami nieodpłatnie podzielić. Uwalniamy książki, dzielimy się z innymi radością czytania!

Punkt Info to także nasz festiwalowy sklepik, gdzie można kupić tegoroczne gadżety, jak koszulki, torby, magazyn festiwalowy. W Punkcie Info po zmroku odbierzecie też słuchawki na wieczorne silent disco.

SKLEPIK FESTIWALOWY

Gadżety festiwalowe: koszulki, torby recyclingowe i torby bawełniane będą do nabycia w punkcie INFO w parku Wieniawskiego, a także na stronie internetowej: https://malta-festival.pl/pl/store. 

Cennik:

KOSZULKA damska, męska 30 PLN
KOSZULKA dziecięca 3-4, 7-8 lat 15 PLN
TORBA SZOPERKA Z RECYKLINGU 45 PLN
TORBA BAWEŁNIANA 10 PLN

BIURO PRASOWE / Fundacja Malta, ul. Ratajczaka 44, I p.

poniedziałek – niedziela
10:00–18:00

Biuro prasowe znajduje się w Fundacji Malta, przedstawicieli zainteresowanych mediów zapraszamy na pierwsze piętro, gdzie można odebrać akredytację i uzyskać niezbędne informacje prasowe.
 

WSTĘP WOLNY, BILETY

Większość wydarzeń festiwalu Malta jest bezpłatna – odbywa się zarówno w przestrzeniach otwartych, jak i zamkniętych, gdzie obowiązuje pierwszeństwo wejścia lub w przypadku warsztatów – wcześniejsze bezpłatne zapisy mejlowe. W związku z aktualnymi obostrzeniami spowodowanymi pandemią COVID-19 stosujemy limit uczestników na wydarzeniach.

Bilety obowiązują na koncert Projekt Krynicki z muzyką Pawła Mykietyna, Aleksandra Nowaka i Pawła Szymańskiego (24.06.2021 / 50 zł) oraz na spektakl Powtórzenie. Historia/e teatru (I) w reżyserii Milo Raua (28–29.06.2021 / 37 zł).

Spektakle poznańskich partnerów programowych, takich jak Teatr Nowy, Teatr Polski, Polski Teatr Tańca i Teatr Muzyczny, są płatne, instytucje te prowadzą sprzedaż biletów na swoich stronach internetowych. Każdy z nich wprowadził do sprzedaży zarówno bilety normalne, jak i ulgowe, dodatkowo w przypadku Teatru Muzycznego widzowie festiwalu Malta mają możliwość zakupu biletu w cenie zniżkowej.


DOSTĘPNOŚĆ

Festiwal prezentuje 143 wydarzenia, z czego 136 wydarzeń jest bezpłatnych. Osobom z niepełnosprawnością zapewniamy dodatkową wejściówkę dla opiekuna na wydarzenia biletowane. W tym celu prosimy o kontakt z biurem obsługi widza: bow@malta-festival.pl.

Plenerowa scena parku Wieniawskiego ma naturalną widownię, która zapewnia widoczność na różnych wysokościach dzięki pagórkowatemu terenowi. Publiczności o utrudnionej sprawności ruchowej zapewniamy osobną toaletę. Osoby z ograniczoną możliwością przemieszczania się prosimy o kontakt z Punktem Info lub ochroną parku Wieniawskiego.