Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

Galeria

Informujemy, że koncert w ramach projektu „Wolność Kocham i Rozumiem” nie odbędzie się z powodu pandemii COVID-19. Decyzja zapadła w porozumieniu z władzami Urzędu Miasta Poznania, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo osób uczestniczących w wydarzeniu. Wierzymy, że koncert z udziałem wielu znanych artystów i artystek, a także postaci świata kultury i sztuki wydarzy się, ale w bezpiecznych czasach.

Debata, która jest częścią projektu „Wolność Kocham i Rozumiem” odbędzie się w Sali Białej Urzędu Miasta, jednak bez udziału publiczności. Stanie tam studio telewizyjne, dzięki któremu będzie można obejrzeć spotkanie transmitowane na żywo w TVN24 oraz bezpłatnie na platformie streamingowej TVN24GO. Godzina debaty i jej emisji zostaje zmieniona na 20:00. Dyskusja potrwa do 21:40.

W spotkaniu wezmą udział paneliści: ks. Adam Boniecki, dominikanin Tomasz Dostatni, Agnieszka Holland, Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski, prof. Marcin Matczak i prof. Anna Wolff-Powęska. Do tematyki dyskusji wprowadzi Nikodem Brzózy op, a całość poprowadzi Karolina Lewicka, dziennikarka Radia TOK FM. Spotkanie będzie skupione wokół zagadnień demokracji i wolności obywatelskiej. 

Inicjatorem projektu jest dominikanin Nikodem Brzózy, organizatorem Fundacja Malta, a producentem wykonawczym Estrada Poznańska. Wydarzenie patronatem objęli Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania, Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Jan Grabkowski, Starosta Poznański. 

Zachęcamy do zapoznania się z oficjalnym komunikatem Miasta Poznania: „Komunikat Miasta Poznania ws. odwołania koncertu i organizacji debaty"