Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

Festiwal Malta istnieje od 31 lat dzięki publiczności, potrzebie wspólnego doświadczania sztuki. W tym główne hasło brzmiało „Powrót na ziemię / Back to the Ground”. Myśl o dobrych powrotach zarówno programowych, jak i powrotach do dobrych relacji partnerskich, towarzyszył nam przy organizowaniu kolejnej edycji Malty w czasie pandemii. Potrzeba bycia razem i wspierania się na wielu poziomach jest dla nas ważna. Malta Festival Poznań nie mógłby się odbyć bez wsparcia wielu firm i instytucji. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!

Głównym partnerem 31. edycji Festiwalu Malta oraz opiekunem strefy dziecięcej była marka VOX, która od lat wspiera twórców w ich działalności. W tym roku oprócz merytorycznej współpracy z Festiwalem, marka VOX podjęła się jeszcze jednego zadania – zaprojektowała i wyposażyła siedzibę Fundacji Malta. Zobacz wideo z metamorfozy biura. 

Festiwal Malta istnieje przede wszystkim dzięki wsparciu finansowym Urzędu Miasta Poznania, Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Starostwa Poznańskiego. Po raz kolejny Rząd Flandrii, z Ambasadą Belgii i Przedstawicielstwem Rządu Flandrii w Polsce wspierają prezentację flamandzkiego teatru w Polsce. To dzięki im staraniom zobaczyliśmy prezentację sztuki Milo Rau.

Malta świętowała w zeszłym roku 30. urodziny. Po raz pierwszy od 1994 r. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu nie przyznało nam dotacji. Nieprzerwana relacja z wieloletnimi sponsorami Festiwalu Malta umacnia w nas wiarę, że kultura jest ważnym elementem życia każdego z nas. Dziękujemy za wsparcie i obecność na festiwalu Autostradzie Wielkopolskiej, Kulczyk Investments, Grupie Ciech, Autostradzie Eksploatacja, Tempus Leasing i Toyocie Bońkowscy. Ze wsparciem i postawą Obywatelskiego Ministra/y Kultury ruszyły także wielkopolskie firmy, które rozumieją jak ważna jest synergia biznesu z kulturą i jak wiele obie te branże mogą sobie wzajemnie zaoferować, przyczyniając się do budowy świadomej, wykształconej i otwartej na świat społeczności lokalnej. Dziękujemy za wsparcie finansowe wielkopolskim firmom i osobom prywatnym, że włączyły się w akcję Obywatelski Minister/a Kultury i dołożyły swoją cegiełkę do organizacji 31. edycji Malta Festival Poznań. Dziękujemy firmom Texet, Solar, Victus, Pałacowi Mierzęcin, VOX, Hormann, Merazet, Farm-MPartner Sp. z o.o. Dziękujemy także Joannie i Krzysztofowi Madelskim za wiarę w moc kultury, która zmienia świat na lepsze. Dzięki Wam możemy nadal pokazywać Wielkopolanom czołowych artystów i artystki z całego świata.

Za pomoc jesteśmy wdzięczni także współorganizatorowi Centrum Kultury Zamek, w którym odbyła się konferencja poświęcona twórczości Milo Raua oraz spektakle plenerowe Sceny Roboczej oraz Usta Usta Republika. Dziękujemy za gościnę Grupie MTP, Międzynarodowym Targom Poznańskim za możliwość zorganizowania premierowego koncertu z muzyką wybitnych kompozytorów Pawła Mykietyna, Alka Nowaka i Pawła Szymańskiego do wierszy Ryszarda Krynickiego. Dziękujemy też Zarządowi Zieleni Miejskiej, Auli Artis, Starej Rzeźni oraz Bramie Poznania za przestrzeń do teatralnych działań! Za logistyczne wsparcie jesteśmy wdzięczni Hotelowi Novotel, Restauracji Liberte 33, Promobil fleet oraz festiwalowi Millennium Docs Against Gravity za umożliwienie pokazu filmu Nowa Ewangelia w Kinie Pałacowym.

Za wszystkie zapowiedzi, relacje i recenzje dziękujemy mediom – lokalnym, polskim, jak i międzynarodowym – oraz dziennikarzom, którzy przyjechali na Malta Festival Poznań. Podziękowania należą się przede wszystkim naszym patronom i patronkom medialnym, do których należą: Wyborcza.pl, Gazeta Wyborcza Poznań, Wysokie Obcasy, Polityka, Radio TOK FM, Vogue Polska, Didaskalia, Kultura Poznań, IKS, Notes Na 6. Tygodni, Szum, Zwierciadło, Sens oraz Radio Nowy Świat.

Bardzo nas cieszy, że partnerzy Malty włączają się w program festiwalu, są częścią naszego artystycznego świata, współtworzą klimat i przede wszystkim wnoszą swoją energię w organizację tego wielkiego miejskiego święta.

Mamy poczucie, że pandemia na nowo wyzwoliła potrzebę wspólnego świętowania i celebrowania bycia razem. Dzięki naszym partnerom jest to możliwe – dziękujemy.