Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

27 lutego podczas Gali Gospodarczo – Samorządowej HIT Regionów Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie statuetek „Promotor Polski”. Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” po raz pierwszy w historii uhonorowała wybitnie osobistości z Wielkopolski za ich zasługi w rozwój regionu i promocję Polski na arenie międzynarodowej, w tym m.in. Michała Merczyńskiego, dyrektora Malta Festival Poznań.

Wizerunek Polski to nie tylko produkty, usługi i innowacje, ale także – a może przede wszystkim – ludzie. Warto wyróżniać tych Polaków, którzy poprzez swoje dokonania i zaangażowanie przyczyniają się do propagowania oraz umacniania pozytywnego wizerunku naszego kraju – podkreślił Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”.

Podczas niedzielnej uroczystości Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego nagrodziła trzy osoby mające szczególny wkład w rozwój regionu i promocję kraju za granicą:

  • prof. Bogumiłę Kaniewską, rektor Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu,
  • Adama Szejnfelda, senatora RP,
  • Michała Merczyńskiego, inicjatora i dyrektora Malta Festival Poznań.

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego od ponad 30 lat jest organizatorem Konkursu „Teraz Polska”, którego celem jest wskazywanie najlepszych produktów i usług, wyróżniających się swoimi walorami jakościowymi. Tytułem „Promotor Polski” Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego nagradza ludzi, których osiągnięcia zawodowe przyczyniają się do promowania i budowania polskiej marki. Projekt został zainaugurowany w 2017 roku. – Od tego czasu Fundacja utrwaliła swoją obecność na regionalnych kongresach gospodarczych, m.in. w Katowicach, Białymstoku, Toruniu, Świnoujściu i Warszawie, a tytułem zostało uhonorowanych już ponad 30 osób. W tym roku po raz pierwszy wręczymy statuetki Promotorom z Wielkopolski. Nagradzamy ludzi działających lub wywodzących się z danego regionu, których osiągnięcia współtworzą pozytywny wizerunek naszego kraju. Chcemy promować sukcesy w dziedzinie przedsiębiorczości, kultury, nauki, sportu, mające niewątpliwy wpływ na nasze poczucie tożsamości i na rozwój kraju – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.