Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

kolaż: Olga Beyga
Galeriakolaż: Olga Beyga

18 czerwca pirackie radio uskoki.fm przejmuje fale radiowe Poznania! Dołącz do tymczasowej strefy autonomicznej radia i przez dwa dni twórz program razem z nami!

Bądź częścią radia uskoki.fm – konceptu grupy Uskoki, zainicjowanej przez Edkę Jarząb. Zgłoś się ze swoją audycją lub setem dj-skim! Interesują nas również live acty, sondy uliczne, słuchowiska, czytania, reportaże, rozmowy, wywiady i inne formy radiowe / dźwiękowe. Zapraszamy każdą osobę – bez względu na doświadczenie!

Motywem przewodnim tegorocznego Generatora Malta, w ramach którego odbywa się projekt „uskoki.fm” jest ZIEMIA – jej zasoby, kontekst społeczny i prawa własności (poczytaj o idei „Zaklepane / Ground Rules”: https://bit.ly/3uVkrkR). Dlatego materiały dźwiękowe nawiązujące do wymienionych aspektów ziemi byłyby dla nas najciekawsze! Chętnie usłyszymy głosy niedoreprezentowane, nie zawsze nagłaśniane. Opowieści o przynależności, lub jej braku, o potrzebie swojego miejsca czy też pozostawania w ciągłym ruchu. Historie z perspektywy niekoniecznie ludzkich mieszkańców Ziemi.

Nasze radiowe terytorium będzie niewidzialne, ale będzie istnieć w krajobrazie falowym, w rozedrganym powietrzu. Jego tymczasową ambasadą stanie się ziemna twierdza w parku Wieniawskiego – każda osoba z własnym nagłośnieniem będzie mogła odebrać transmitowany przez nas sygnał – na falach FM. Radio będzie też nadawać internetowo, na bazie wolnego oprogramowania, poza wielkimi platformami streamingującymi. Zwieńczeniem projektu będzie nagłaśniany rejw, o którym będziemy informować już wkrótce!

Jak zgłosić udział?
Napisz kilka zdań o sobie / swojej grupie i Twoim pomyśle. Jeżeli potrzebujesz wsparcia technicznego, merytorycznego lub jakiegokolwiek innego – określ je, na etapie realizacji służymy pomocą. Zgłoszenie wyślij na maila: uskoki@protonmail.com. Z przesłanych materiałów ułożymy uskokową ramówkę radiową.

Do kiedy?
Na Wasze pomysły czekamy do 31 maja!

***
Grupa USKOKI to zbiorowość entuzjastów fal, drgań i wolnego dostępu do wiedzy, eksplorujących niewidzialne terytorium pola elektromagnetycznego. Jest otwartą formacją zmieniającą kształt, w której każda osoba wnosi coś na rzecz celebrowania wspólnoty / wspólnotowej celebracji. Została powołana do życia przez Edkę Jarząb – laureatkę konkursu „Zaklepane / Ground Rules” w ramach Generatora Malta. Kontynuuje ona w procesie grupowym swoje działania „pożyczania" czy przejmowania niewidzialnego terytorium czy też krytyczną refleksję nad wielowymiarowością radia.

***
Organizator: Fundacja Malta
Festiwal zrealizowany przy wsparciu finansowym: Miasto Poznań, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Starostwo Poznańskie