Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

Pragniemy podziękować za zainteresowanie losami Festiwalu Malta oraz słowa wsparcia, otuchy i solidarności z nami, które publiczność jak i media okazują Fundacji Malta.

Fundacja Malta nie otrzymała dotacji od Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w programie TEATR na organizację 31. edycji Malta Festival Poznań. Pierwszy raz od 1994 r. ministerstwo kultury nie przyznało nam finansowania na festiwal. Dodatkowo muzyczno-poetyckie wydarzenie „Projekt Krynicki” nie otrzymał finansowania na zamówienia kompozytorskie z Instytutu Muzyki i Tańca. Oba utwory do poezji Ryszarda Krynickiego „Miasto” Pawła Mykietyna jak i „I symfonia: Prawda?” Alka Nowaka mają mieć swoje prawykonania na koncercie Sinfonii Varsovia podczas festiwalu.

W związku z wieloma zapytaniami, co dalej, jak można pomóc, jak można wspierać Festiwal Malta, informujemy, że nie będziemy organizować zbiórki publicznej ani akcji crowdfundingowej. Żyjemy w czasach pandemii, choć kochamy kulturę całym sercem, to wiemy, że priorytety leżą, gdzie indziej, wspierajmy ochronę zdrowia, medyków i medyczki!

Zainteresowanych indywidulanym wsparciem Fundacji Malta przypominamy o możliwości przekazania darowizny na cele statutowe Fundacji Malta, organizatora Malta Festival Poznań.

nr konta: BZ WBK 06 1090 1362 0000 0001 3435 6326
W tytule przelewu należy wpisać: DAROWIZNA

Dziękujemy za Wasze serdeczne słowa. Gramy dalej, pracujemy nad 31. edycją Malta Festival Poznań, która ma odbyć się w bezpiecznych warunkach między 18 a 27 czerwca 2021 roku!