Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

Park Wieniawskiego, fot. Klaudyna Schubert
GaleriaPark Wieniawskiego, fot. Klaudyna Schubert

Malta świętowała w zeszłym roku 30. urodziny. Od wielu lat organizujemy wydarzenia kulturalne, zapraszamy zagranicznych gości, debatujemy na ważne i palące tematy, a także pokazujemy, jak wprawić w ruch mechanizm miejskiego zaangażowania, bycia razem, jak budować kapitał miasta oparty na kulturze i wspólnotowości. Dla kolejnych pokoleń Malta jest niezwykłym doświadczeniem. Dla wolontariuszy z całej Polski, dla widzów, którzy o czwartej rano wychodzą z silent disco, dla tych, którzy wykupują swoje bilety jako pierwsi, i tych, którzy próbują się dostać na wydarzenia, mimo że nie ma już biletów. To tutaj wielu z nas doświadczyło pierwszych pocałunków po spektaklach, pikników nad jeziorem, afterparty z artystami, tańców z nieznajomymi do białego rana, dyskusji przy piwie o muzyce, filmie i teatrze...

Przez ostatnie trzy dekady festiwal Malta był ważny także dla Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Zbudowaliśmy markę znaną w Europie. Jednak po raz pierwszy od 1994 r. Ministerstwo nie przyznało nam dotacji. Czy musimy tłumaczyć, że bez kultury nie bylibyśmy dzisiaj w tym miejscu ekonomicznego, społecznego i gospodarczego rozwoju, w którym jesteśmy obecnie? Bez naszego festiwalu zupełnie inaczej wyglądałby Poznań.

Ze wsparciem i postawą Obywatelskiego Ministra/y Kultury ruszyły wielkopolskie firmy, które rozumieją jak ważna jest synergia biznesu z kulturą i jak wiele obie te branże mogą sobie wzajemnie zaoferować, przyczyniając się do budowy świadomej, wykształconej i otwartej na świat społeczności lokalnej.
Dziękujemy za wsparcie finansowe wielkopolskim firmom i osobom prywatnym, że włączyły się w akcję i dołożyły swoją cegiełkę do organizacji 31. edycji Malta Festival Poznań. Dziękujemy Autostradzie Wielkopolskiej, Kulczyk Investments, Autostradzie Eksploatacja, Grupie Ciech, Tempus Leasing, Toyota Bońkowscy, firmom Texet, Solar, Victus, Pałacowi Mierzęcin, VOX, Hormann, Merazet, Farm-MPartner Sp. z o.o. Dziękujemy także Joannie i Krzysztofowi Madelskim za wiarę w moc kultury, która zmienia świat na lepsze. Dzięki Wam możemy nadal pokazywać Wielkopolanom czołowych artystów i artystki z całego świata.

Docierają do nas także głosy wsparcia artystów, ludzi kultury i sztuki, takich jak Bogdan Zdrojewski, Agnieszka Holland, Paweł Szkotak, Andrzej Chyra, Paweł Potorczyn i Beata Chmiel.

Teraz potrzebujemy Ciebie. Twojego zaangażowania, energii i wsparcia. Opowiedz, dlaczego festiwal Malta jest dla ciebie ważny, dlaczego kultura jest czymś, bez czego nie wyobrażasz sobie życia. Pomóż nam, jeśli również nie zgadzasz się na sytuację, w której festiwal, będący jedną z artystycznych wizytówek naszego kraju i duszą Poznania, staje się dla rządzących – po 30 latach – nieważny.

Jeśli zechcesz wspomóc nas także finansowo, zapewniamy cię, że każda złotówka, która wpłynie na nasze konto, wesprze tegoroczną edycję festiwalu, do której zapraszamy wszystkie pokolenia widzów. Ty także jesteś ważny/a. Nie zgadzaj się na to, żeby odebrano Ci prawo do kultury. My się nie zgadzamy, działamy dalej!

VIRALOWA AKCJA #obywatelskiministerkultury

NAGRAJ WIDEO I DOŁĄCZ DO SPOŁECZNEJ AKCJI*

Co możesz zrobić?

1. Nagraj komórką filmik, w którym wyrażasz gest solidarności z nami i z sytuacją polskiej kultury. Podziel się swoimi wspomnieniami, związanymi z festiwalem Malta lub wyjaśnij, dlaczego według Ciebie organizacja tego typu wydarzeń jest istotna.

2. Zaznacz, że jesteś Obywatelskim Ministrem/ą Kultury i – jeśli uznasz to za ważne – wspomnij, że sam wsparłeś/aś Festiwal Malta (dla przy¬pomnienia podajemy dane: nr konta: BZ WBK 06 1090 1362 0000 0001 3435 6326).

3. Nominuj wybraną przez siebie osobę i oznacz ją w poście z dopiskiem „I ty możesz zostać Obywatelskim Ministrem/ą Kultury”. Jeśli znasz kogoś, komu bliska jest kultura, zaproś go do akcji.

4. Umieść wideo w swoich social mediach, wpisując hashtag: #obywatelskiministerkultury
5. Wyślij nam link do filmu, byśmy mogli go udostępnić (socialmedia@malta-festival.pl).