Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

kolaż: Olga Beyga
Galeriakolaż: Olga Beyga

Istnieje wokół nas wiele miejsc, zniszczonych wskutek przemysłowej działalności człowieka. Są one odpadkiem – niechcianym i bezużytecznym. A co jeśli na nowo by je ukochać? Weź udział w warsztatach tworzenia flag i odzyskaj zniszczone ziemie!

Warsztaty są bezpośrednim przedłużeniem działań make LARMO – Pauliny Woźniczki i Weroniki Krupy w ramach projektu „Hałda – wulkaniczna ziemia", który jest częścią tegorocznego Generatora Malta. Autorki pomysłu nawiązują do pokopalnianych hałd wulkanicznych na Śląsku i w swoim działaniu próbują utworzyć relację z tym obszarem. Ich rezydencja będzie polegać na poprzedzającej festiwal wyprawie w te miejsca, wbiciu uszytych przez nie flag oraz organizacji warsztatów i wystawy w parku Wieniawskiego podczas Festiwalu Malta.

Duet artystek pragnie na nowo zinterpretować relacje człowiek-ziemia, dlatego podzieli się z uczestnikami i uczestniczkami praktyką ukochania ziemi zdewastowanej i utraconej. Podczas warsztatów każdy z uczestników i uczestniczek będzie miał możliwość stworzenia flagi dla swojego wyjątkowego miejsca. Artystki zaprezentują technikę sitodruku, w której same realizowały flagi przeznaczone dla hałd wulkanicznych na Śląsku. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w sunięciu raklą po sicie.

Częścią warsztatów będzie również rozmowa na temat tego, jak może wyglądać nasza więź z taką ziemią. Czy możemy pogodzić się z nią, ukochać na nowo? Osoby, które wezmą udział w warsztatach będą malować i szyć flagi oraz dyskutować o symbolach, które na nich zawarły/li. W tworzeniu flag nie chodzi o akt zawłaszczenia. Chodzi o twórcze skupienie się i odnalezienie w sobie odpowiedzi na pytanie: czym dla mnie jest to miejsce? czym może być? Chodzi o przelanie swoich uczuć na flagę, zapisanie czułych życzeń, zawarcia symboli, które będą spajały nową relację opartą na równości i szacunku.

Jak się zgłosić?
Wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w warsztatach mogą wysłać swoje zgłoszenie na maila: make.larmo@gmail.com

W zgłoszeniu należy zawrzeć opis miejsca, dla którego chcielibyście/łybyście stworzyć swoją flagę.

Rozejrzyjcie się dookoła i zastanówcie, czy jakieś miejsce nie potrzebuje ukochania. Czy z jakimś miejscem nie chcielibyście zawrzeć osobistego porozumienia, paktu wdzięczności i szacunku. A może takie miejsce macie już w swoich sercach od dłuższego czasu. Czekamy na Wasze opowieści!

Warsztaty „Odzyskiwanie miejsc – warsztaty tworzenia flag" odbędą się 18 czerwa w godzinach 18.00 – 20.30 w park Wieniawskiego.
 

***

Organizator: Fundacja Malta
Festiwal zrealizowany przy wsparciu finansowym: Miasto Poznań, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Starostwo Poznańskie