Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

grafika: Bękarty
Galeriagrafika: Bękarty

Ni z gruszki, ni z pietruszki zaczęliśmy żyć w świecie, który nie mieści się nam w głowach. Znikanie z naszych lasów setek gatunków roślin i zwierząt. Agresja militarna na wolnych ludzi w Ukrainie, Syrii, Afganistanie, Palestynie. Ostatnie huragany w Poznaniu i coraz mniejszy dostęp do wody pitnej w Wielkopolsce będące namacalnym efektem załamania klimatycznego. 

Czego w tych czasach potrzebujesz jak powietrza, by marzyć, rozwijać się twórczo, czuć się bezpiecznie? Czego brakuje ci jak wody? Co pozwoli ci się ukorzenić, splątać w grzybnię wspierającej się wzajemnie społeczności? Co sprawi, że nie wpadniesz jak śliwka w kompot, a rzeczywistość nie wbije cię w ziemię? – pytają Joanna Pańczak i Agnieszka Różyńska, autorki koncepcji programu Kursu Miejskiego Relaksu.

Zapraszamy młode fotografki, filmowców, działaczki proekologiczne, zapalonych dziennikarzy, pisarki, rysowniczki, harcerzy, przyrodników i malarki do wzięcia udziału w naborze Kursu Miejskiego Relaksu #2. Jeśli chciałbyś odkryć nowe zainteresowania, rozwinąć swoją kreatywność, poznać osoby, które podobnie jak ty są wrażliwe i twórcze – dołącz do projektu i aktywnie działaj w obszarze, który cię interesuje.

Podczas warsztatów będziemy odpoczywać na ogrodach działkowych, a w art-altanie stworzymy studio sztuki zaangażowanej i eksperymentalnej relacji z roślinami. W twórczym i zaangażowanym gronie poszukamy odpowiedzi na kryzys wyobraźni. Finał projektu odbędzie się w formie instalacji artystycznej oraz premiery podcastu, które zostaną zaprezentowane na ogrodach działkowych 3 lipca podczas Malta Festival Poznań 2022. Szczegóły w regulaminie open calla.

Zakres tematów poszczególnych spotkań:
→ warsztaty z produkcji podcastów,
→ współtworzenie ekoartystycznego zinu o formach bliskości i utopijnych myślach o przyszłości, miejskim chilloucie, permakulturze, człowieku i naturze,
→ przestrzeń na twoją sztukę,
→ chillowanie: aromaterapia, uprawianie roślin, tworzenie naturalnych barwników
i kadzideł,
→ projektowanie i testowanie aktywnego relaksu dla siebie i innych, z troską o klimat oraz ludzkich i nieludzkich przyjaciół,
→ poznanie i wspieranie społeczności RODos*: jej tradycji, mądrości i potrzeb.

*RODos – rodzinne ogródki działkowe

Koncepcja: Joanna Pańczak, Agnieszka Różyńska
Opieka kuratorska i prowadzenie zajęć: Agnieszka Różyńska
Wsparcie programowe i prowadzenie zajęć: Anna Gruszka
Produkcja i wydanie podcastu: Antropofon

_________________________

INFORMACJE PRAKTYCZNE

KALENDARZ SPOTKAŃ
23–24.04
7–8.05
28–29.05
11–12.06
25–26.06
3.07 – Relax Exhibition

Harmonogram spotkań może ulec zmianie ze względu na sytuację epidemiologiczną lub pogodową.

TERMINY
nabór: 21.03–11.04
ogłoszenie wyników: 15.04
realizacja: Malta Festival Poznań (27.06–3.07)**

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?
Zgłoszenie do open calla Kurs Miejskiego Relaksu należy wysłać w postaci wypełnionej ankiety do dnia 11 kwietnia 2022 r. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

REGULAMIN

ANKIETA ZGŁOSZENIOWA

**32. edycja Malta Festival Poznań jest planowana między 27 czerwca a 3 lipca. Sytuacja może ulec zmianie ze względu na pandemię COVID-19 lub sytuację polityczną.