Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

Do naszego miasta przybywa coraz więcej osób z różnych kultur i szerokości geograficznych, często zmuszonych do ucieczki ze swoich domów, porzucenia ukochanych ogrodów. Chcemy zapewnić im możliwość korzystania z tego, co w Poznaniu niezwykle cenne i piękne – rozległych terenów zielonych RODów*. To miejsca, w których uprawianie ziemi pozwala nie tylko na wzmocnienie domowego budżetu, na eksperymentowanie z nowymi odmianami roślin jadalnych, poznanie nowych ludzi, ale i na zdystansowanie się od codziennych trosk na miejskim łonie natury.

Do adopcji grządek i całosezonowej uprawy roślin jadalnych na terenie jednej, wspólnej działki zaprosimy kilka rodzin z doświadczeniem uchodźczym lub migracyjnym oraz osoby ze społeczności lokalnej Poznania.

W ramach działań w ogrodzie będziemy organizować również cykliczne wydarzenia edukacyjne, kulturalne i animacyjne, otwarte dla okolicznych mieszkańców i mieszkanek.

Może ktoś ma, albo zna kogoś kto ma działkę, którą nie ma czasu się zajmować w tym sezonie i cieszyłby się, że może się ona stać przestrzenią do bio- i kulturoróżnorodnych działań? Piszcie do nas na Facebooku lub na adres: joanna.panczak@malta-festival.pl. Sezon już się zaczyna więc sprawa jest pilna!

*Rodzinne Ogródki Działkowe