Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

2 czerwca o g. 19:00 na Youtube Festiwalu Malta odbędzie się premiera „Operetty! Żyjesz w matrixie" – zapraszamy do uczestnictwa!

W 2019 roku finałowy koncert festiwalu „Operetta! Żyjesz w matrixie” odbył się w samym sercu Poznania, na ul. św. Marcin – w miejscu, w którym powstanie nowa siedziba Teatru Muzycznego. Koncert jest połączeniem operetkowo-musicalowej klasyki ze współczesnymi utworami ABBY, Maanamu czy Portishead. Za aranżację repertuaru odpowiada w całości Mateusz Holak – muzyk gitarowy zespołu Kumka Olik i hiphopowego duetu Małe Miasta. Utwory wykonała Orkiestra Collegium F pod batutą Marcina Sompolińskiego oraz artyści związani obecnie lub w przeszłości z poznańską sceną muzyczną, m.in. Justyna Szafran, Michał Kocurek, Marta Mazurek, donGURALesko, Andrzej Donarski, Emose Katarzyna Uhunmwangho i sam Mateusz Holak. Oprawę wizualną koncertu stworzyły kolaże Alicji Białej wykonane do antologii wierszy Marcina Świetlickiego Polska (wiązanka pieśni patriotycznych). Są to kolaże przedstawiające osoby ze świata polityki, kultury i telewizji, m.in. Jarosława Kaczyńskiego w pelerynce z orzełkiem, na którego polują nagie kobiety-rekiny. Jedna z grafik, na której znalazły się kobiety w tradycyjnych staropolskich strojach na tle blaszanego kontenera z graffiti „Żyjesz w matrixie” stał się nie tylko wizualną zapowiedzią maltańskiego koncertu, ale także tytułem wydarzenia.