Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

Tegoroczne hasło 31. edycji brzmi „Powrót na ziemię / Back to the Ground”. Wracamy do korzeni! Myśl o dobrych powrotach zarówno programowych, jak i powrotach do dobrych relacji partnerskich, towarzyszy nam przy organizowaniu kolejnej edycji festiwalu Malta w czasie pandemii. Potrzeba bycia razem i wspierania się na wielu poziomach jest dla nas budująca. Malta Festival Poznań nie mógłby się odbyć bez wsparcia wielu firm i instytucji. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!

Bardzo nas cieszy, że partnerzy Malty włączają się w program festiwalu, są częścią naszego artystycznego świata, współtworzą klimat i przede wszystkim wnoszą swoją energię w organizację tego wielkiego miejskiego święta.

Głównym partnerem 31. edycji Festiwalu Malta oraz opiekunem strefy dziecięcej jest marka VOX, która od lat wspiera twórców w ich działalności. W strefie dziecięcej odbędzie się współorganizowany przez VOX warsztat konstruktorski, podczas którego najmłodsi stworzą domki dla owadów, które ostatecznie zawisną na balkonach i w ogrodach dzieci. W tym roku oprócz merytorycznej współpracy z Festiwalem, marka VOX podjęła się jeszcze jednego zadania – zaprojektowała i wyposażyła siedzibę Fundacji Malta, która mieści się w zabytkowym budynku w centrum Poznania.

Festiwal Malta istnieje przede wszystkim dzięki wsparciu finansowym Urzędu Miasta Poznania, Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Starostwa Poznańskiego. Po raz kolejny Rząd Flandrii, z Ambasadą Belgii i Przedstawicielstwem Rządu Flandrii w Polsce wspierają prezentację flamandzkiego teatru w Polsce. To dzięki im staraniom zobaczymy prezentację sztuki Milo Rau.

Nieprzerwana relacja z wieloletnimi sponsorami Festiwalu Malta umacnia w nas wiarę, że kultura jest ważnym elementem życia każdego z nas. Dziękujemy za wsparcie i obecność na festiwalu Autostradzie Wielkopolskiej, Kulczyk Investments, Grupie Ciech, Autostradzie Eksploatacja, Tempus Leasing i Toyocie Bońkowscy.

Za pomoc jesteśmy wdzięczni także współorganizatorowi Centrum Kultury Zamek, który co roku zaprasza w swoje piękne i wyremontowane progi festiwalową publiczność! Nie ma Festiwalu Malta bez przyjacielskich wizyt ze sztuką na Międzynarodowych Targach Poznańskich, gdzie w tym roku spotykamy się na premierowym koncercie z muzyką wybitnych kompozytorów Pawła Mykietyna, Alka Nowaka i Pawła Szymańskiego do wierszy Ryszarda Krynickiego.

Mamy poczucie, że pandemia na nowo wyzwoliła potrzebę wspólnego świętowania i celebrowania bycia razem. Dzięki naszym partnerom jest to możliwe – dziękujemy.

Spotkajmy się wszyscy w czerwcu na Malcie! Będzie się działo!