Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

Galeria

80 proc. powierzchni ziemi należy do ludzi – państw i osób prywatnych. Kurczy się powierzchnia ziemi niepodlegającej człowiekowi, znikają też miejsca, o które dbają wspólnoty. Taką właśnie przestrzenią współdzielenia i troski jest ROD im. H. Dąbrowskiego. To tam mieszkańcy Poznania mogą praktykować kontakt z ziemią, troszczyć się o rośliny, a także zapoznawać z zamieszkującymi ten teren owadami i zwierzętami. Joanna Pańczak (kuratorka Generatora Malta) i Agnieszka Różyńska (kuratorka Kursu Miejskiego Relaksu) spotkały z sobą idee od lat praktykowane w Generatorze Malta, ale po raz pierwszy w takiej fuzji: oddawanie głosu i twórczego pola młodym w tematach społecznie i politycznie istotnych, uprawianie miejskiego rolnictwa i troska o tereny zamieszkałe przez rośliny, owady i ptaki oraz wzmacnianie narzędziami sztuki oddolnych ruchów mieszkanek i mieszkańców w walce o wspólne dobro. Podczas projektu Kurs Miejskiego Relaksu artyści i aktywiści przez dwa miesiące badali formy aktywnego relaksu w jednym z najstarszych ogrodów działkowych w Polsce. A już dziś, podczas rodzinnego pikniku, nastąpi finał projektu – prezentacja zina, akcje performatywne oraz koncert zespołu Tęskno (wokalistka Joanna Longić ma dzisiaj urodziny, zatem życzymy wszystkiego najlepszego!).

Jeśli macie ochotę rozpocząć sobotę od porannego rozruchu, przyjdźcie koniecznie do parku na Latające obiekty. Sprawdźcie, jak wprawić w ruch talerze, smocze kije, piłki na sznurkach, taśmy na drzewach i wszelki inne przedmioty o potencjale lotniczym. W programie mamy również warsztaty dla dzieci Stacja: improwizacja! Zespołowe gry kreatywne i Halo, tu grzyb! Nieco starszych uczestników Malty zapraszamy na warsztaty z tworzenia radioodbiorników Edki Jarząb i Grupy Uskoki, którzy od wczoraj rezydują w twierdzy. Przyjdźcie też na parkową potupajkę z Radiem Uskoki! Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak styl protestów ulicznych zmienia się w zależności od kraju, jak i dlaczego protestujący teatralizują swoje działania oraz co jest akceptowalne w Polsce, we Francji czy w Brazylii, przyjdźcie na debatę Ulica jako scena. Uczestnikami tej odsłony Forum będą Dariusz Kosiński, Przemysław Sadura i Hanna Mamzer. Wieczorem druga odsłona showcase’u muzycznego Berlin – Poznań – Kijów, usłyszymy rockowy Izzy and the Black Trees oraz girlsband Shyness! Zainteresowanych widowiskami w plenerze zapraszamy o 22:00 do Starej Rzeźni na spektakl Eurydyka w reżyserii Pawła Szkotaka.