Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

Galeria

Taneczny piątek

Mięśnie rozgrzane, biodra rozhuśtane? Jeśli nie, to przyjdźcie koniecznie na naszą taneczną rozgrzewkę. Na bezwstydnych warsztatach z Magdą Przybysz będziecie mogli cieszyć się tańcem w stylu guilty pleasure. A ruchy, które przećwiczycie, możecie wykorzystać wieczorem – podczas koncertu Karoliny Czarneckiej i chóru Skowronki zatytułowanego What Happens When the Woman Takes Power. Po koncercie zostańcie w parku Wieniawskiego, by wytańczyć na bis letnią energię podczas silent disco! A jeśli muzyki ani tańca nie będzie wam dość, zapraszamy również na transmitowane przez live stream jam session Grand re Union, pełne fajerwerków i kolorowych ptaków z Poznania, Berlina, Salwadoru, Kalifornii i Australii i innych miejsc. O g. 20:45 wejście na żywo na scenie w parku Wieniawskiego – Joanna Leśnierowska, kuratorka programu Stary Browar Nowy Taniec wraz z Michałem Merczyńskim, dyrektorem festiwalu zwieńczą 17 lat współpracy Festiwalu Malta z Art Stations Foundation. Rozmowę z Joanną Leśnierowską o programie kuratorskim Stary Browar Nowy Taniec można przeczytać TUTAJ.


 


Czeka nas dziś również kontynuacja programu Portret Artysty. Zapraszamy do obejrzenia rejestracji spektaklu Lam Gods – pierwszego przedstawienia zrealizowanego po objęciu dyrekcji NTGent przez Milo Raua, opowiadającego o współczesnych gandawczykach. W Kinie Pałacowym gramy również Nową Ewangelię – film upominający się o godność uchodźców, przy udziale imigrantów i – w roli Chrystusa – czarnego aktywisty Yvana Sagneta. Po pokazach odbędzie się spotkanie – okrągły stół na temat twórczości Milo Raua. Zachęcamy wszystkich widzów i widzki Malty do wzięcia w nim udziału! Ponadto zapraszamy na School of resistance – poznańską odsłonę cyklu, który NTGent i International Institute of Political Murder organizuje od 2020 r. Będziemy rozmawiać o prawach mniejszości LGBT+ w Europie. Czy sztuka jest przestrzenią wolności dla transformacji pragnienia i płci?Jeśli macie ochotę porozmawiać lub posłuchać rozmowy, przyjdźcie również do parku Wieniawskiego na debatę Poeta oporu. Gościem Michała Nogasia będzie Ryszard Krynicki, któremu był poświęcony wczorajszy Projekt Krynicki.

Dzieci zapraszamy na warsztaty z konstruowania nieziemskich miniwehikułów z tego, co pod ręką, i tego, co w głowie. Będziemy mieli kółka, patyki, kartony, farby, plastelinę, sznurki i inne materiały, bez których ani rusz, a wy miejcie kieszenie pełne wyobraźni i apetyt na dobrą zabawę. Gotowe pojazdy zjadą w uroczystym konkursie – z nagrodami! – ze szczytu górki saneczkowej w parku Wieniawskiego, inaugurując wakacyjną labę na linii mety. Który pojedzie najdalej? Który najzgrabniej? A który zaliczy najbardziej spektakularną glebę? Drugi wyścig dzisiejszego dnia odbędzie w parku Gagarina. Poczuj się jak kosmonauta i przyjdź na kosmiczną wyprawę po osiedlu Kosmonautów!

Dzieci zapraszamy również na warsztaty Dotykam ziemi, a ziemia dotyka mnie, na których potraktujemy ziemię jak partnerkę w zabawie, świadomie wędrując po jej powierzchni. A w parku Moniuszki zagramy dla naszych najmłodszych widzów Kino nieme: baśń edukacyjną o epoce kina niemego. W czasie spektaklu będziecie mieli wyjątkową okazję poznać Charliego Chaplina i podziwiać jego sztuczki, żarty i akrobatyczne wyczyny!W twierdzy „Nic nie znika, jedynie zmienia miejsce” rezydencję objęła Anna Kędziora z projektem Kwiaciarnia. Kwiaciarnia to punkt odbioru roślin uratowanych z miejskich terenów zielonych zagrożonych inwestycjami. Będzie tam następować swoista wymiana – storytelling & plant sharing. W zamian za opowieść związaną z przyrodą miejską odwiedzający otrzymają specjalnie wybraną dla nich roślinę. Projekt stanowi reakcję na postępujące wypieranie roślinnej „dziczy” z miast i betonowanie przestrzeni miejskiej. Anna Kędziora udzieliła wywiadu magazynowi Wysokie Obcasy – rozmowę można przczytać TUTAJ.


Kto nie odwiedził wczoraj Teatru Nowego, dziś wciąż ma szansę obejrzeć Czerwone nosy i Kalinę®. W Teatrze Muzycznym gramy Kombinat, a na Dziedzińcu Różanym CK Zamek Procesy Usta Usta Republiki. Spektakl porusza głęboko zakorzenione w nas poczucie osobistej i społecznej sprawiedliwości. Czy wiesz, w jakim procesie bierzesz udział?
 

Jak było wczoraj?

Rozpłynęliśmy się podczas koncertu Projekt Krynicki. Do czterech wierszy Ryszarda Krynickiego swoje kompozycje przedstawili utalentowani kompozytorzy: Paweł Szymański, Paweł Mykietyn i Aleksander Nowak. Było wspaniale, momentami wzruszająco, czasem zabawnie – mogliśmy smakować poezję przy akompaniamencie najznamienitszych instrumentów. Na bis Sinfonia Varsovia zagrała Boléro Maurice’a Ravela, do którego animacje na żywo rysował Mariusz „Wilk” Wiczyński. Performance pobudzał wyobraźnie i sprawiał, że muzyka uzyskała materialność, kolory i kształty.W Kinie Pałacowym mieliśmy szansę obejrzeć filmy i nagrania spektakli Milo Raua: Congo Tribunal, Pięć łatwych utworów i Orestes w Mosulu. Making of. Uczestnicy warsztatów Ta ziemia nie należy do nas, to my należymy do tej ziemi uczyli się, jak krytycznie analizować rzeczywistość, a także pracowali z własnymi ciałami, by odkryć, kim naprawdę są i czego potrzebują. Warsztatom towarzyszyły czytanki klimatyczne. Rezydent twierdzy, Luca Spano, wraz z uczestnikami ćwiczył nielinearne myślenie podczas zajęć Speed Dialog – what is an image? Podczas kolejnej odsłony Forum na temat odpowiedzialności za miasto debatowali Jan Mencwel, Artur Jerzy Filip i Natalia Weremczuk. Dzieci z kolei poznawały drzewa z arborystą praktykiem.Wczoraj zakończyliśmy również cykl Komuna Warszawa na Malcie muzycznym spektaklem Cezary idzie na wojnę – biografii reżysera rozpisanej na czterech aktorów i pianistkę. Spektakl, dla którego punktem wyjścia jest komisja wojskowa, zapraszał do przedefiniowania pojęć zastanych i wytworzenia własnego queerowego systemu fantazmatycznego.