Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

Galeria

Środa na Malcie

Jak wasz powrót na ziemię? Udało się odnowić kontakt ze swoim wymęczonym, polockdownowym ciałem? Na Malcie wciąż macie szansę zrobić dla siebie coś miłego – dziś proponujemy warsztaty Stopy, biodra, serce, mózg Marysi Stokłosy, czyli praktykę ruchową, która stopniowo wprowadza ciało w ruch, a następnie włącza kolejne elementy choreograficzne inspirujące do działania w tańcu. A po południu zapraszamy na debatę Planetarna zmiana w ramach programu Forum. Jan Sowa i Paulina Kramarz będą mówić o kryzysie Ziemi i trangranicznych sojuszach, łączących interesy ludzi z różnych miejsc na świecie.



Dzieci zapraszamy na Pytajnik. Ziemio-badanie. Będziemy pracować w ziemi, nad ziemią i zadawać sobie pytania: kto/co mieszka w glebie? Czy ziemia to tylko miejsce, z którego wyrastają roślinki?

Twierdzę obejmuje dziś nowy rezydent! Multidyscyplinarny artysta Luca Spano poda w wątpliwość nasze podejście do rzeczywistości. Jaką wartość ma własność wizualna w czasach, kiedy obrazy przychodzą przed rzeczywistością, kiedy świat fizyczny przebywa w materii obrazów? Żeby dowiedzieć się więcej o projekcie, wysłuchaj wieczornego orędzia Queen of the Fortress.



Ostatnim wydarzeniem dzisiejszego dnia jest spektakl Ośrodek wypoczynkowy w reżyserii Anny Smolar. Jak wyglądają wakacje w miejscu, gdzie wszystkie decyzje zostały podjęte, wszystko jest już załatwione? Zobacz, jak z obsesyjnie powtarzanych grupowych mantr i celebracji wspólnych posiłków powoli wyłania się opresyjność ośrodka wobec indywidualizmu apatycznych kuracjuszy o spotworniałych uśmiechach.


 

Jak było wczoraj?

Suchą stopą (bo padać zaczęło po południu) przeszliśmy przez naukę chodzenia z Krystyną „Lamą” Szydłowską. Nauczyliśmy się poruszać tak, by nie obciążać kręgosłupa i pewniej czuć swoje ciało. Dzieci namalowały piękne, roślinne obrazy w ramach warsztatów Obrazy farbowane roślinami!, używając naturalnych barwników uzyskanych z kwiatów, ziół i drzew. W ramach Forum o gniewie rozmawiali Andrzej Leder i Przemysław Czapliński.


 



Dzięki mapie zamieszczonej w aplikacji mieliśmy szansę odbyć spacer po terenie potencjalnej odkrywki na Naramowicach, gdzie znajdują się złoża węgla. Paula Kaniewska w projekcie Nie dla węgla z Naramowic! wskazuje, jak ważna jest umiejętność czytania mapy, z czego na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, a korzystają na tym władze miasta i inwestorzy.



Na ul. św. Marcin, mieszając gatunki i wprawiając w pozytywny nastrój, grał Michał Fetler z zespołem Koń. Mogliśmy również zobaczyć dwa przedstawienia. W CK Zamek Vera Popova, Gosia Trajkowska i Adrien Cognac wystawili Jak zupełnie zniknąć – opowieść o potencjale znikania w czasach nieustannej mobilizacji sił i energii. Na scenie plenerowej odbyła się druga odsłona programu Komuna Warszawa na Malcie – Wojna. The Best of Agnieszki Jakimiak. Doświadczyliśmy performatywnego przeglądu piosenek (anty)wojennych Beatlesów, Elvisa, U2 i wielu innych. Kto znał, ten nucił razem z aktorami, a czasem wstydził się, że to robił. Czy wiemy, czego słuchamy?


 

W deszczu też można śpiewać

Pogoda zrobiła się nieco ponura, ale spójrzmy na to tak: w końcu ustępuje fala upałów i ziemia pod naszymi stopami też może odpocząć. A nas nie opuszcza dobra energia, w końcu wszyscy czekaliśmy na festiwal tak długo! Nie odpuszczamy! Jeśli zmokniecie, wpadajcie osuszyć się do Punktu Info, gdzie możecie nabyć koszulki, torby, książki, a także festiwalowe ziny i wlepy.