Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

fot. Klaudyna Schubert
Galeriafot. Klaudyna Schubert

Malta Festival Poznań zaprasza dzieci do udziału w „Sztuczkach Publicznych” – bezpłatnych, letnich warsztatach twórczych. Przez pięć wakacyjnych dni, z kilkunastoma młodymi mieszkańcami Naramowic i os. Łokietka, poprzez zabawę ze sztuką będziemy badać ich codzienne otoczenie, testować relacje z sąsiadami i przechodniami oraz interweniować w przestrzeń pomiędzy blokami.

KIEDY?
26-30.07.2021, 9:00-13:00 – warsztaty
30.07.2019, 14:00-17:00 – finałowy happening

GDZIE?
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Poznaniu, os. Władysława Łokietka 104 i na świeżym powietrzu

DLA KOGO?
dzieci w wieku 8-12 lat, mieszkające na os. Łokietka i Naramowicach

O CZYM?
Idea jest prosta. Weźmiemy na warsztat kilka najciekawszych projektów artystycznych, zrealizowanych w przestrzeniach publicznych i wspólnie z uczestnikami spróbujemy je zinterpretować i odtworzyć na ulicach najbliższego sąsiedztwa. Działania plastyczne i miejskie będą się przeplatać z ćwiczeniami teatralnymi.

Zabawom na świeżym powietrzu będą towarzyszyć poznawanie fascynujących zjawisk twórczych, wspólne planowanie akcji, rozmowy o mieście, sąsiedztwie i tym, jak sztuka może wpływać na relacje między ludźmi. Na finał, ostatniego dnia warsztatów, przygotujemy wspólnie happening, na który zaprosimy rodziny uczestników oraz innych mieszkańców i mieszkanki Naramowic.

Z KIM?
Zofia Małkowicz-Daszkowska, Elżbieta Niewiadomska – artystki i animatorki, z wieloletnim doświadczeniem prowadzenia warsztatów twórczych dla dzieci w szkołach, instytucjach kultury i na festiwalach artystycznych

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?
Zgłoszenia (imię i nazwisko, wiek dziecka, miejsce zamieszkania) prosimy wysyłać na adres: zapisy@malta-festival.pl. Liczba miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). Udział w warsztatach jest bezpłatny. Opłata za wyżywienie (II śniadanie, owoce, napoje): 50 zł za całość.

Projekt jest częścią programu „Szkoła widza”, realizowanego przez Fundację Malta, finansowanego ze środków Urzędu Miasta Poznania.