Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. Jerzego Limona – wybitnego teatrologa, dyrektora Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Prof. Jerzy Limon był autorem książek o tematyce szekspirowskiej, licznych artykułów, esejów, recenzji, a także powieści oraz przekładów sztuk elżbietańskich i współczesnych. Niewielu jest ludzi, którzy z takim uporem i cierpliwością, a jednocześnie nie tracąc humoru spełniali swoje marzenia ku zaskoczeniu niedowiarków. Profesor Jerzy Limon swoimi przygodami mógłby obdzielić kilka osób, tak samo jak wyróżnieniami i odznaczeniami. Był prezesem Fundacji Theatrum Gedanense, która działała na rzecz odbudowy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. W 2011 roku prof. Jerzy Limon został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2014 nadano mu Order Imperium Brytyjskiego w stopniu oficera. W 2006 wyróżniony Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Rodzinie oraz Bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

zespół Fundacji Malta