Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

fot. Jagoda Waśko
Galeriafot. Jagoda Waśko

W Narodowy Dzień Niepodległości w ramach projektu Wolność Kocham i Rozumiem odbyła się debata na rzecz demokracji skupiona wokół zagadnień dotyczących demokracji, wolności obywatelskich i instytucjonalności państwa. W Poznaniu gościliśmy prof. Annę Wolff-Powęską, prof. Marcina Matczaka, dominikanina Nikodema Brzózy, Agnieszkę Holland i dominikanina Tomasza Dostatniego. W formie online połączyli się z nami byli prezydenci RP: Aleksander Kwaśniewski oraz Bronisław Komorowski.

W dyskusji wzięli udział również przedstawiciele samorządów wielkopolskich, którzy wsparli nas finansowo: Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasto Poznań, Marek Woźniak, Marszałek Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Jan Grabkowski, Starosta Poznański. Debatę poprowadziła Karolina Lewicka, dziennikarka Radio TOK FM.

Naszymi partnerami byli Tygodnik Powszechny i TVN24, a patronami medialnymi Radio TOK FM, Gazeta Wyborcza, IKS, kultura.poznan.pl i Kultura u Podstaw. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w projekt, a widzom i widzkom za oglądalność!

fot. Jagoda VASCO Photography