Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

fot. Rafał Piątek
Galeriafot. Rafał Piątek

26 lipca rozpoczął się cykl pięciodniowych twórczych warsztatów dla dzieci w wieku 8-12 lat pt. „Sztuczki publiczne". Wydarzenie odbyło się pod opieką animatorek: Zofii Małkowicz-Daszkowskiej i Elżbiety Niewiadomskiej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 na Naramowicach.

Jednym z projektów, który poznawaliśmy i próbowaliśmy wspólnie odtworzyć była „Legalność przestrzeni" Ewy Partum z lat 70. Artystka postawiła na jednym z łódzkich placów znaki z nakazami i zakazami m.in.: „Zabrania się pozwalać” czy dobrze znane w tamtych czasach „Wszystko wzbronione”. Uczestnicy i uczestniczki wymyślili i namalowali własne hasła i ruszyli z nimi na Naramowice. 

Na finał „Sztuczek Publicznych" wzięliśmy na warsztat działanie Magdaleny Starskiej „Na uspokojenie". Zaprosiliśmy mieszkanki i mieszkańców do kiszenia ogorków, wymyślając szalone etykiety i rozmawiając o dobrach wspólnych i współdziałaniu. Były też ostatnia narada, pożegnalne uściski i wzruszające podsumowanie jednego z uczestników: „Najlepsze, że mogliśmy zrobić coś i dać innym, tak po prostu od siebie, za darmo". 

fot. Rafał Piątek