Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

Galeria
  • Infrastruktura musi stać się podporą miast wrażliwych, jeśli chcemy zmierzyć się z wyzwaniami kryzysu ekologicznego. W trakcie spotkań rozłożymy na czynniki pierwsze kwestię infrastrukturalną w odwołaniu do konkretnych przykładów miejskich, jak m.in. prawa do zieleni, piętnastominutowego miasta, jak i tematów związanych z mobilnością w mieście. Podczas warsztatów zastanowimy się nad tym, jakie technologie są skuteczne w walce ze skutkami kryzysu klimatycznego, a które mogą stanowić przykład greenwashingu. Zbadamy jak infrastruktura łączy się z kwestią społeczną, przestrzenną i kulturową oraz w jaki sposób może ona pomóc w tworzeniu miejskiej wrażliwości.

    Zjazd poprowadzą m.in. Michał Czepkiewicz, Karolina Thakker

    Czas trwania zajęć: soboty 11:00-18:00, niedziele 10:00-16:00, 8.10 16:00-19:00

    Akademia Miasta to bezpłatny kurs dla wszystkich zainteresowanych teorią i praktyką tworzenia miast wrażliwych, działaniem na rzecz ich mieszkanek i mieszkańców oraz adaptowaniem rozwiązań ekocentrycznych, w czasie planetarnej zmiany. W programie rozmowy i warsztaty z ekspertkami i praktykami.

    DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

  • Karolina Thakker – multidyscyplinarna projektantka, specjalizująca się w metodologii futures design thinking. Na co dzień mieszka w Holandii, gdzie zajmuje się m. in. prowadzeniem warsztatów z dizajnu spekulatywnego w ramach lokalnego oddziału Speculative Futures w Rotterdamie.