Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

Beach House / fot. David Belisle
GaleriaBeach House / fot. David Belisle
 • Kup bilet

  DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU!

  Beach House, dreampopowy duet z Baltimore, jest gwiazdą muzyczną Malta Festival Poznań. 28 czerwca zespół zagra swój jedyny koncert w Polsce, promujący wyczekiwany przez fanów na całym świecie album Once Twice Melody. Na koncercie usłyszymy również muzyków z Polski: Marię Peszek, Bartka Wąsika i Michała Pepola.

  28 czerwca odbędzie się jednodniowy festiwal muzyczny w ramach 32. Malta Festival Poznań. Do Polski przyjedzie Beach House, dreampopowy duet z Baltimore, w skład którego wchodzą: wokalistka i multiinstrumentalistka Victoria Legrand oraz gitarzysta i multiinstrumentalista Alex Scally. Zespół jest jedną z najbardziej cenionych amerykańskich grup muzycznych. Obydwoje muzycy są autorami wszystkich swoich utworów. Ich koncert na festiwalu będzie częścią międzynarodowej trasy koncertowej. Zaprezentują swój najnowszy, podwójny album Once Twice Melody

  Oprócz gości ze wschodniego wybrzeża Ameryki Północnej maltańską scenę zasilą koncerty przedstawicieli polskiej muzyki alternatywnej i poważnej. Wystąpi Maria Peszek, autorka bezkompromisowych tekstów poruszających tematy niejednokrotnie wstrząsające polską opinię publiczną. Artystka powróciła po pięciu latach z nowym krążkiem Ave Maria, który uważa za „najprawdopodobniej najpiękniejszą płytę, jaką nagrała”. Publiczność usłyszy dwa wyjątkowe koncerty: Bartka Wąsika – pianisty, kompozytora, aranżera, członka zespołu Kwadrofonik, który wystąpi z materiałem z nadchodzącego albumu Daydreamer, z utworami Radiohead zaaranżowanymi na fortepian, oraz Michała Pepola – wiolonczelisty, aranżera i członka Royal String Quartet, który zaprezentuje kompozycje z premierowego albumu KORA.

  Harmonogram koncertu:
  16.30 otwarcie bram
  17.30 Michał Pepol
  18.45 Bartek Wąsik
  20.15 Maria Peszek
  22.00 Beach House

  Koncert odbędzie się 28 czerwca 2022 roku o g. 17.30 na placu Marka (Międzynarodowe Targi Poznańskie). Otwarcie bram nastąpi o g. 16.30.

 • Beach House – amerykański zespół rockowy z Baltimore, tworzący muzykę z pogranicza dream popu, indie rocka oraz lo-fi. W jego skład wchodzą: Victoria Legrande – wokalistka, multiinstrumentalistka, oraz Alex Scally – gitarzysta, klawiszowiec. Beach House zadebiutował w 2006 roku, wydawnictwem o tym samym tytule, zyskując ciepłe przyjęcie przez krytykę i publiczność. Dotychczasowa dyskografia zespołu liczy osiem albumów studyjnych, a ostatni album zatytułowany Once Twice Melody pochodzi z lutego bieżącego roku.

  WIĘCEJ: strona internetowa, YouTube, Spotify

  Maria Peszek – wokalistka, aktorka, autorka tekstów, performerka. Przez dziesięć lat aktywności aktorskiej grała u najważniejszych reżyserów teatralnych i filmowych, tworząc szereg wielokrotnie nagradzanych ról. Autorka przejmujących i bezkompromisowych tekstów poruszających tematy religijności, polskości, tradycyjnych ról społecznych. Maria Peszek jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w przestrzeni publicznej.

  WIĘCEJ: strona internetowa, YouTubeSpotify

  Bartek Wąsik – pianista, kompozytor, aranżer, zwycięzca wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, laureat nagrody fonograficznej Fryderyk i Paszportu „Polityki” 2014. Jest współzałożycielem i członkiem zespołu Kwadrofonik i Lutosławski Piano Duo. Współpracował m. in. z Bartkiem Konopką, Janem Komasą, Arturem Rojkiem, Adamem Strugiem, Katarzyną Nosowską, Ralphem Kaminskim, czy Dorotą Miśkiewicz i Teatrem Starym w Lublinie.

  WIĘCEJ: strona internetowa, YouTube

  Michał Pepol – wiolonczelista, aranżer, członek Royal String Quartet. Jest współzałożycielem i współorganizatorem Festiwalu Kwartesencja, który stwarza miejsce nie tylko dla klasycznego repertuaru, ale także dla poszukiwań i eksperymentów. Podczas czerwcowego koncertu na Festiwalu Malta zaprezentuje nowy materiał, który jest rytualnym współistnieniem dwojga artystów, którzy nigdy się nie spotkali. Kompozycje powstały z połączenia nigdy niewydanych nagrań Kory i muzycznej wyobraźni wiolonczelisty Michała Pepola. Odważny artysta prowadzi nas przez nieznaną twórczość Kory – tak jak ją słyszy. Opowiada ją swoimi dźwiękami, a Kora do niego przychodzi.

  WIĘCEJ: strona internetowa, YouTube

 • Once Twice Melody to najnowszy, podwójny album Beach House, opublikowany w całości 18 lutego 2022 roku. Płyta zawiera aż 18 utworów, a ich prezentacja odbywała się w czterech częściach. Jest ósmym wydawnictwem muzycznym zespołu i zbiera znakomite recenzje ze strony krytyków muzycznych.

  Posłuchaj płyty Once Twice Melody:
  YouTube: 
  Once Twice Melody: Chapter One
  Once Twice Melody: Chapter Two
  Once Twice Melody: Chapter Three
  Once Twice Melody: Chapter Four

  Spotify:
  Once Twice Melody

  Przeczytaj recenzje „Once Twice Melody”:
  The Singular Focus of Beach House’s Psychedelic Pop, Carrie Battan, „The New Yorker”, 7 lutego 2022:
  Nowy album zespołu "Once Twice Melody" cechuje się przejrzystością i spójnością i zdaje się być odpowiedzią na kult odkrywania wszystkiego na nowo.

  Once Twice Melody, Philip Sherburne, Pitchfork, 17 lutego 2022.
  Dzięki panoramicznym proporcjom i błyskotliwym zakończeniom, pokaźny, ósmy album zespołu zachwyca mnogością wrażeń. "Once Twice Melody" nie sposób po prostu słuchać – trzeba się w nim zatracić.

  Beach House Scores First No. 1 on Billboard’s Top Album Sales Chart, Keith Caulfield, Billboard, 1 marca 2022.
  W dniu debiutu na liście najlepiej sprzedających się płyt Billboard album "Once Twice Melody" zespołu Beach House uplasował się na 1. miejscu (na dzień 5 marca).

  Obejrzyj wideo-wywiad z udziałem liderów Beach House: Victorią Legrand i Alex'em Scally:
  Talking to Beach House, fantano, YouTube, luty 2022.