Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

Galeria
 • KOŃ
  Gdyby The Morphine grało techno-country, nazywałoby się Koń. Koń to podmiot artystyczny stworzony przez gitarzystę Sławomira Szudrowicza (Something Like Elvis, Dobre Bo Dobre, Selina Martin), perkusistkę Asię Glubiak (Panieneczki), saksofonistę Michała Fetlera oraz wirtuoza kibordów i rejwowych wichur Jakuba Królikowskiego. Założenia formalne twórczości zespołu Koń oscylują wokół stylu country and western, bluesa, muzyki alternatywnej, nowoczesnego jazzu i psytrance... „Fusion!” - chciałoby się rzec! Bynajmniej, wszak fusion kojarzy się z basówką podwieszoną przy podbródku, a w zespole Koń basówki nie ma, bo od basu się dziś odchodzi. Jest za to saksofon basowy, którego 90% z was nigdy na oczy nie widziało.

  Koncert zespołu Koń odbędzie się na ul. Św. Marcin przy restauracji Projekt Alfa.

  ---

  FETLER Z KARPIŃSKIM, KOŃ, FANFARA AWANTURA
  20.06, 18:30, ul. Silniki / ul. Głuszyna – Fanfara Awantura
  22.06, 19:00, ul. Św. Marcin – Koń
  27.06, 15:00, wnęka przy hotelu Lech – Fetler z Karpińskim

  Trzy zespoły współtworzone przez Michała Fetlera będą przemierzać poznańskie ulice, parki i skwery w muzycznym korowodzie. Nasączą wygłodniałą spotkania rzeczywistość dźwiękami i pozytywną energią: elementami współczesnej cyganistyki, bluesa, nowoczesnego jazzu i psytrance. Zagrają w wersji wyłącznie akustycznej, bez jakiegokolwiek nagłośnienia. Michał Fetler jest twórcą poznańskich projektów Polmuz i Fanfara Awantura (vel Tsigunz), a także saksofonistą w Jazz Band Młynarski Masecki.