Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

fot. Klaudyna Schubert
Galeriafot. Klaudyna Schubert
 • Na finał tegorocznej Malty usłyszymy przedwojenny polski jazz: utwory swingowe, wyjątkowe tanga, z których autorstwa polscy kompozytorzy byli znani na całym świecie, hity tworzone dla filmu, kabaretów, teatrów i rewii. Wszystko w nowoczesnych aranżacjach. Na Maltę powraca Jazz Band Młynarski-Masecki, który w 2018 r. rozkochał w sobie tłum na pl. Wolności. W tym roku dodatkowo: wręczenie maltańskich Masek, czyli nagród za szczególny wkład w rozwój festiwalu, i występy niespodzianki.

 • Marcin Masecki i Jan Emil Młynarski rekompensują stracone szanse całego pokolenia artystów rozrywkowych, którzy w okresie prosperity musieli uciekać, walczyć, ginąć, emigrować, osierocając polską muzykę rozrywkową w niepowetowany sposób. Ich projekt jest skupiony wokół ducha postaci Adama Astona, najwybitniejszego przedwojennego polskiego śpiewaka rozrywkowego, i Henryka Warsa – najważniejszego polskiego przedwojennego pianisty, aranżera i kompozytora. Aranżacje nadają całości zupełnie nowy oddech, czyniąc tę muzykę niezwykle współczesną.

  Zespół występuje w składzie:
  Jan Emil Młynarski – śpiew, bandżola
  Marcin Masecki – pianino, aranżer, dyrektor muzyczny
  Jerzy Rogiewicz – perkusja
  Piotr Wróbel – suzafon
  Tomasz Duda – saksofon
  Jarosław Bothur – saksofon
  Michał Fetler – saksofon