Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

Galeria
 • „Są tacy, którzy mają stałą pracę, zdolność kredytową i największe szczęście – mieszkanie po babci. My nie mamy złudzeń. Nie ma domów dla ludzi takich jak my – zwykłych, młodych dorosłych zarabiających na pokoje. W naszym mieście metr kwadratowy mieszkania kosztuje powyżej 10 tys. zł – gdybyśmy nie jadły w zeszłym roku, to mogłybyśmy kupić trzy metry kwadratowe. Akurat tyle, żeby położyć się i umrzeć na swoim.

  Na 48 godzin twierdza stanie się naszym domem. To prawdopodobnie jedyny moment w naszych życiach, gdy będziemy posiadać miejsce na własność bez długoletnich zobowiązań finansowych albo podatku w postaci zmarłych członków rodziny. Przez dwa dni chcemy żyć w tej przestrzeni – spać w niej, jeść, czytać. Pragniemy nawiązać rozmowę o kryzysie mieszkaniowym, jego wymiarze indywidualnym i społecznym, konsekwencjach oraz alternatywnych sposobach budowania polityki mieszkaniowej”.

  Maria Dutkiewicz, Karolina Wajman

  WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE:
  21.06, 18:30-20:30 / WIELKOPOLSKIE STOWARZYSZENIE LOKATORÓW / Konsultacje prawne i InfoPoint: Prawo mieszkaniowe
   

  Każdą z rezydencji otworzy orędzie Queen of the Fortress, Marty Jalowskiej.

 • Maria Dutkiewicz – absolwentka edukacji artystycznej na UAP ze specjalizacją rysunek. Kontestatorka oczywistości. Zajmuje się komunikacją wizualną, pozawizualną i międzyludzką.

  Karolina Wajman – kulturoznawczyni, medioznawczyni. Interesuje się antropologią kultury wizualnej i sztuką nowych mediów. Fotografuje śmieci, zajmuje się komunikacją, prowadzi konto na Instagramie @selfie.strategy, późną wiosną wyda związaną z nim książkę.