Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

Galeria
  • Widząc górę piasku często nie widać dołu, który po nim pozostał kilkaset kilometrów dalej. Każda rzecz ma swój dół, swój zasób i pochodzenie. Obiekt/twierdza wzniesiona z ziemi zastanej w parku Wieniawskiego, jest refleksją na temat cyrkulacji materii, jej nieustannego ruchu. Instalacja została umiejscowiona na wykrojonym z przestrzeni publicznej obszarze – brutalność tego zabiegu demaskuje antropocentryczne zasady gry i sposób postrzegania ziemi jako nieskończonego zasobu. Projekt jest z jednej strony niezależnym dziełem artystycznym stworzonym dla Malta Festival Poznań 2021, z drugiej miejscem finału Zaklepane / Ground Rules Generatora Malta. Instalacja czynna całodobowo.

  • Ola Korbańska projektantka i artystka wizualna, absolwentka School of Form (BA) w Poznaniu oraz Design Academy Eindhoven (MA). Przy użyciu mediów takich jak instalacja, design, ilustracja czy tekst, tworzy konceptualne projekty analizujące naturę przedmiotów w kontekście zmienności i ludzkiej percepcji. Jej prace prezentowane były podczas licznych festiwali sztuki i designu (m. in. Salone del Mobile, Dutch Design Week, Designblok Prague). Jest autorką tekstów publikowanych w książkach i magazynach w Polsce i Europie.

    Iwo Borkowicz jest architektem i artystą wizualnym. W 2016 został laureatem prestiżowej nagrody Young Talent Architecture Award przyznawanej przez Fundacje Mies Van Der Rohe oraz EAAE Prize przyznawaną przez Europejski Komitet Medali Architektonicznych. W 2017 r Iwo został wybrany jednym z „20 młodych projektantów, którzy kształtują przyszłość projektowania na świecie" przez Design Indaba, World Design Events i Dutch Design Week. Od 2017 roku prowadzi wraz z Adamem Siemaszkiewiczem pracownie JEJU.studio zajmującą się szerokim spektrum działań przestrzennych, od scenografii i rzeźb przez skalę architektoniczną do projektów urbanistycznych.