Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

fot. Tkanki Twórcze
Galeriafot. Tkanki Twórcze
  • Wprowadzimy w świat barw, kształtów, tkanin, projektowania. Zaprezentujemy proces barwienia tkanin, w jaki sposób można uzyskać różnego rodzaju wzory oraz jak można zmieniać barwę za pomocą naturalnych odczynników. Stosujemy barwniki, które pochodzą między innymi z suszonych liści brzozy, owocu porzeczki, korzenia marzanny barwierskiej czy dziurawca. Naturalne barwienie to ekologiczna metoda, która pozwala na nieskończoną ilość wzorów i wariantów kolorystycznych. Zwieńczeniem procesu będzie samodzielne wykonanie obrazu na płótnie za pomocą roślin i odczynników. Rozbudzimy wyobraźnię i przekonamy do uwolnienia twórczej energii. Zachęcimy do rozmowy o otaczających nas kolorach, jak na nas wpływają i dlaczego? Wierzymy, że zainspirowani warsztatowicze (a może i rodzice;) odpowiedzą na nurtujące nas pytania, m.i. „Jaki jest Twój ulubiony kolor i dlaczego?”

    Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat.

  • Tkanki Twórcze to dwie pasjonatki formy i koloru, Julia Kromolicka i Zosia Pieńkowska. Projekt zrodził się z przyjaźni i wspólnych wartości, które wykiełkowały podczas studiów w School of Form. Tam zdobywały umiejętności z zakresu projektowania ubioru. Julia kształciła się w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich a Zosia prowadziła zajęcia z projektowania dla dzieci. Na warsztatach pokazują proces tworzenia barw na ubraniach za pomocą roślin i opowiadają o modzie odpowiedzialnej.