Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

kolaż Olga Beyga
Galeriakolaż Olga Beyga
 • Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Krzesin, Pokrzywna i Garaszewa do stworzenia wielkoformatowej rzeźby, razem z artystkami wizualnymi, Agnieszką Grodzińską i Magdaleną Starską. Chcesz dołączyć do cyklu warsztatów? Zapisz się lub przyjdź na pierwsze spotkanie!

  Generator Malta, poza działaniami w parku Wieniawskiego na Festiwalu Malta między 18 a 29 czerwca, będzie obecny na dwóch poznańskich fyrtlach – na Krzesinach i na Głuszynie. Na Krzesinach powstanie wielkoformatowa rzeźba, podczas serii spotkań i warsztatów z mieszkańcami i mieszkankami pod opieką uznanych, poznańskich artystek wizualnych: Agnieszki Grodzińskiej i Magdaleny Starskiej. Tworzenie rzeźby pozwoli lepiej poznać się osobom uczestniczącym w warsztatach, a także uruchomić wyobraźnię i przekuć w działanie marzenie o nowej przestrzeni dla wszystkich mieszkańców dzielnicy.

  Artystki zapraszają do spotkania:

  Chcemy mieć odlot poza nasze codzienności! Wyciągnijmy od siebie nawzajem nasze odloty i przekujmy je w obiekt, rzeźbę otwartą i przynależną waszej wyobrażonej przestrzeni. Zgrupujmy się tak, aby nasze połączone razem świadomości stworzyły miejsce-schron, dach, nowy horyzont nieodkrytych jeszcze sfer.

  W ramach projektu zapraszamy do wspólnego działania warsztatowo-poznawczego. Przynieście ze sobą kartki i przybory do kreślenia, Wasze historie oraz ubrania robocze.
  Zostawmy w domu nasz racjonalizm, schematy działań i przyzwyczajenia. Niech stworzy się to, co dopiero przeczuwamy i co wspólnymi siłami będziemy mogli później skonstruować.

  Zapraszamy na 4 spotkania – dwa pierwsze będą pracą myślowo-kreślarską, na których będziemy zbierać materiały i dzielić się pomysłami na miejsce i powstający obiekt.
  Kolejne dwa to praca w terenie: brudzenie się, konstruowanie, łączenie, budowanie.

  Wasze materiały, znaki, pomysły będą tu kluczowe. Pomyślcie, co jest dla was odlotem, co mogłoby dać wam siłę do wzniesienia się wyżej, dalej, poza…

  Harmonogram warsztatów:

  19/05/2021, g. 17:30, boisko na Krzesinach przy ul. Gorlickiej – pierwsze spotkanie w ramach warsztatów z tworzenia rzeźby*
  20/06/2021, g. 12:00, boisko na Krzesinach przy ul. Gorlickiej – odsłonięcie rzeźby

  *kolejne terminy warsztatów zostaną wyznaczone na spotkaniu

  ZAPISY: magdalena.janaszek@malta-festival.pl

  Projekt „Odlot” – Święto fyrtli jest pomysłem kuratorki, Joanny Pańczak i zrodził się z namysłu o, niegdyś sąsiadujących ze sobą, a dziś rozdzielonych Bazą Lotnictwa Taktycznego, fyrtlach: Głuszynie i Krzesinach. Inicjując działania w plenerze, pomysłodawczyni projektu chce w symboliczny sposób przywrócić tym dzielnicom Poznania ich sąsiedztwo, poprzez zaproszenie mieszkańców i mieszkanki do wspólnych działań, które pozwolą im wznieść się ponad lotnisko, w sferę marzeń i niezrealizowanych, pozornie szalonych pomysłów..

  Pierwsza część projektu odbędzie się na Krzesinach, gdzie grupa uczestników i uczestniczek warsztatów weźmie udział w budowaniu rzeźby społecznej. Inicjatorki projektu zaproszenie na warsztaty kierują do mieszkanek i mieszkańców, którzy chcą podzielić się swoimi marzeniami, przeżyciami i niecodziennymi ideami.

  Druga część to „Odlot” – Święto Fyrtli – Krzesin i Głuszyny, oferujące możliwość spotkania i integracji tych dwóch społeczności podczas pikniku i koncertu w parku. Do współtworzenia wydarzenia zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Głuszyny, z którymi planujemy spotkania w ramach komitetu organizacyjnego Święta Fyrtli.

  „Odlot” – Święto Fyrtli to proces poznawania swoich sąsiadów, swojego miejsca zamieszkania, a także odkrywania jego niewydobytego potencjału. Na święto składać się będzie seria działań odlotowych, m.in.: pikniku, mikrowyprawy, animacji, konkursów oraz koncertu.

  Projekt powstaje we współpracy z Miastem Poznań, w ramach programu „Fyrtle" (fyrtle.pl), którego celem jest wzmacnianie tożsamości lokalnej.

  Organizatorzy:
  Fundacja Malta, Towarzystwo Krajoznawcze „Krajobraz”, Rada Osiedli Głuszyna i Rada Osiedla Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo