Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

Galeria
  • Warsztaty są częścią projektu „Hałda wulkaniczna ziemia".

    Nieodłącznym elementem krajobrazu Śląska są hałdy – góry powstałe w wyniku nasypywania materiału odpadowego przy wydobyciu węgla. Przywodzą na myśl kosmiczne pustkowia, a ich skład chemiczny przypomina tereny wulkaniczne. Czy możemy zawłaszczyć zniszczone poprzemysłowe ziemie, by ponownie je ukochać? Czy możemy wrócić do czczenia ziemi, nawet tej zdewastowanej przez człowieka, jak w pogańskich kultach ziemi i gór? Kolektyw Make Larmo wspina się na hałdę niczym na świętą górę, by zobaczyć świat z jej perspektywy. Próbuje ją objąć i zrozumieć.

    W ramach festiwalu Malta Make Larmo poprowadzi warsztaty tworzenia flag. Elementem zgłoszenia jest opis miejsca, do którego uczestnicy chcieliby zanieść swoje flagi. Jakie miejsca wołają nas, proszą, by spojrzeć na nie łaskawym, pełnym czułości spojrzeniem? Uczestnicy i uczestniczki warsztatów dowiedzą się, jak działa sitodruk, spróbują własnych sił w sunięciu raklą po sicie, by móc wytworzyć symbole wizualne, które pojawią się na flagach. Efektem końcowym projektu będzie pokaz wideo i wystawa fotografii.

    W zgłoszeniu należy zawrzeć opis miejsca, dla którego chcielibyście/chciałybyście stworzyć flagę.

    Warsztaty odbędą się w namiocie warsztatowym w parku Wieniawskiego.

    Projekt został wyłoniony w otwartym naborze do programu „Zaklepane/Ground Rules" w ramach Generatora Malta.

    Każdą z rezydencji otworzy orędzie Queen of the Fortress, Marty Jalowskiej.

  • Make Larmo to kolektyw założony przez dwie projektantki ze Śląska – Paulinę Woźniczka i Weronikę Krupę – działające na pograniczu projektowania graficznego i sztuk wizualnych. Głównym polem zainteresowań kolektywu jest sitodruk, wykorzystywany przez artystki m.in. do tworzenia upcyclingowanych ubrań. W ten sposób powstają dzieła na styku odpowiedzialnej mody i grafiki użytkowej.