Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

Galeria
 • W parku Wieniawskiego stanie Info Punkt Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów, w którym odwiedzający będą mogli zapoznać się z broszurą zawierającą porady lokatorskie, oraz skorzystać z indywidualnej porady prawnej w zakresie prawa lokatorskiego. Punkt będzie otwarty w trakcie realizacji działania Marii Dutkiewicz i Karoliny Wajman „Mój dom to mój dół” (21.06 g.19.00-21.00).

  Zagadnienia w jakich można zwracać się do Info Punktu Wielkopolskiego Stowarzyszenia w ramach porada prawnych w sprawach lokatorskich:

  - prawa i obowiązki właścicieli i lokatorów

  - podwyżki czynszów

  - zadłużenie czynszowe

  - zagrożenie eksmisją

  - zmiana właściciela lokalu

  - najem socjalny

 • Prawnik: Michał Sobol - Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów
  Informacje dotyczące działań organizacji: Katarzyna Czarnota

  Michał Sobol – współpracuje z Wielkopolskim Stowarzyszeniem Lokatorów udzielając porad prawnych w zakresie Ustawy o Ochronie Praw Lokatorów.

  Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów – powstało na przełomie 2011 i 2012 r. z inicjatywy działaczy związanych z Rozbratem i mieszkańców kamienicy przy ulicy Piaskowej, którzy borykali się wówczas z próbami pozbycia się ich z mieszkań przez nowych właścicieli. Przystąpili do niego również lokatorzy z prywatyzowanych kamienic i poszkodowani przez Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych.