Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

Galeria
  • Start: parking przy rezerwacie Meteoryt Morasko, ul. Meteorytowa 1

    Uczestnicy i uczestniczki wycieczki zobaczą siedem unikatowych kraterów uderzeniowych, poznają historię badań spadku Morasko, będą mogli obejrzeć przykładowy meteoryt żelazny oraz wysłuchają ciekawostek związanych z kraterami uderzeniowymi na Ziemi. Wycieczka obejmować będzie obszar rezerwatu Meteoryt Morasko, w szczególności jego ważne z punktu widzenia nauki i historii miejsca.

    Uwaga: prosimy o ubranie długich spodni i wygodnych, wiązanych butów. Będziemy spacerować po krzakach i spotykać kleszcze.

    Spacer jest częścią cyklu Mikrowyprawy do serca fyrtli, który towarzyszy premierze książki “Fyrtle. Z życia poznańskich osiedli”, wydanej przez Miasto Poznań we współpracy z Towarzystwem Krajoznawczym Krajobraz. Mikrowyprawy to wycieczki po okolicy, w trakcie których będziemy szukać tego, co w pozornie znanych nam osiedlach może fascynować i zaskakiwać.

    PROGRAM CYKLU MIKROWYPRAWY DO SERCA FYRTLI
    25.06, 17:00 / Osiedlowy wyścig kosmiczny. Gwiazdy i astronauci w przestrzeni Winograd
    26.06, 11:00 / Przybysze z kosmosu. Na tropie meteorytu moraskiego
    26.06, 18:00 / W poszukiwaniu posadzonego lasu. Losy i przyroda lasku Marcelińskiego
    27.06, 18:00 / Zielona wsypa. Dlaczego na Abisynii dobrze mieszka się ptakom i ludziom
     

  • Małgorzata Bronikowska – doktorantka w Instytucie Geologii UAM, na co dzień zajmująca się modelowaniem wysokoenergetycznych procesów zachodzących na powierzchni naszej planety, ze szczególnym uwzględnieniem powstawania kraterów uderzeniowych oraz trzęsień ziemi i związanych z nimi deformacji w osadach.