Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

fot. Samuel Odrzykoski
Galeriafot. Samuel Odrzykoski
  • Najsilniejsze, najpożyteczniejsze, najuciążliwsze i najskuteczniejsze żyjątka na Ziemi, czyli owady. Trudno w to uwierzyć, prawda? Owady to najliczniejsza grupa zwierząt i są dosłownie wszędzie: na lądzie, w morzu, rzece, łące i w domu. Przyjmują niesamowite kształty i rozmiary. Spełniają ważną rolę w naturalnym środowisku oraz w każdym miejscu gdzie bywa człowiek. Podczas zajęć przyjrzymy się ich sprytnej budowie ciała, poznamy wiele owadów pożytecznych oraz tych, z którymi niekoniecznie chcemy się zaprzyjaźniać. Dowiemy się jak owady tworzą społeczności oraz jak sobie radzić z owadami, które często nazywane są szkodnikami. Na tych zajęciach na pewno nie zabraknie wiedzy, śmiechu, tańca, turlania, okrzyków i zachwytów. Zapraszamy. Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

     

  • Justyna Odrzykoska – biolożka, pedagożka i edukatorka przyrodnicza. Prowadzi warsztaty Spotkania z Przyrodą skierowane do przedszkolaków, starszaków i rodzin z dziećmi. Od kilku lat jest związana ze szkołą podstawową, gdzie prowadzi zajęcia dodatkowe o charakterze przyrodniczym. Działa społecznie i opiekuje się ogrodem społecznym na poznańskim grunwaldzie. Prywatnie żona, mama dwójki dzieci. Ma dwa koty i pszczoły murarki na balkonie.