Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

fot. Daszkow Małkowicz
Galeriafot. Daszkow Małkowicz
 • Nazwa Shyness! wywodzi się z nieśmiałości, którą artystki zamieniają w swoją siłę – stąd przekorny wykrzyknik – Shyness! Ich muzyka to połączenie hipnotyzujących wokali przeplatanych syntezatorami, bitami, przestrzennymi gitarami i pianinem. Świt pomieszany z mrokiem. Dym. Niezwykłe przenikanie się kilku dziewczyńskich głosów i wrażliwości.

  Shyness! zaczęło się od niezobowiązującego spotkania w Poznaniu. W 2015 r. Iwona Skwarek (Rebeka), zafascynowana projektem Asia i Koty, zaprosiła do studia Joannę Bielawską. Celem była jedna wspólna piosenka – tak po prostu. Muzyczna chemia między nimi była jednak totalna, a każde kolejne spotkanie owocowało nowym utworem. Pod koniec 2019 r., Iwona i Joanna zaprosiły do zespołu gitarzystkę Igę Krzysik oraz młodą producentkę i wokalistkę Julię Pacyńską. W czerwcu 2020 r. zespół ukończył pracę nad debiutanckim albumem, który ukaże się wkrótce. Producentką płyty jest Iwona Skwarek.

 • Shyness! to girlsband w składzie:
  Iwona Skwarek – wokal, syntezator, gitara, bity
  Joanna Bielawska – wokal, pianino
  Julia Pacyńska – wokal, syntezator
  Iga Krzysik – wokal, gitara