Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

Galeria
  • Działanie na rzecz życia zmienia. Ponieważ relacja między sobą a światem jest wzajemna, nie jest to kwestia najpierw uzyskania oświecenia lub zbawienia, a następnie działania. Kiedy pracujemy nad leczeniem ziemi, ona uzdrawia nas.

    Robin Wall Kimmerer

    Nie zdemontujesz domu Pana przy użyciu jego własnych narzędzi. 

    Audre Lorde


    Dom Pana rozpada się. W kryzysie wszystkie jego pęknięcia widać wyraźniej: nadmiernie dynamiczny rozwój, kolonializm, katastrofę klimatyczną, niestabilność gospodarczą, kryzysy zdrowia psychicznego i nasilenie przemocy społecznej i ekologicznej. Jednak rozpadający się dom ujawnia też to, co daje siłę, nadzieję i wiarę. Daje poczucie wspólnoty, troski i pozwala razem stawiać czoła wyzwaniom. 

    Twórczynie new vision poprowadzą warsztaty dla osób zainteresowanych świadomym tworzeniem i odbiorem kultury, pogłębianiem kontaktu z ziemią i ze światem, szukających nowych perspektyw dla rzeczywistości społecznej. Pierwsza część spotkania to interaktywne i autorefleksyjne ćwiczenia, które ułatwią nam rozmowy na temat rzeczywistości i jej krytyczną analizę. W drugiej części wykorzystamy pracę z ciałem, by zobaczyć, kim jesteśmy, jak się czujemy i czego potrzebujemy. Istnieje wiele możliwości wspólnego istnienia w świecie. Niektóre po prostu trudno sobie wyobrazić.

    Warsztaty odbędą się w namiocie warsztatowym w parku Wieniawskiego. Nabór na warsztaty od lat 18.

    WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE
    24.06, 19:00-21:00 / Czytanki Klimatyczne „Dekolonizacja”

    Projekt został wyłoniony w otwartym naborze do programu „Zaklepane/Ground Rules" w ramach Generatora Malta.

    Każdą z rezydencji otworzy orędzie Queen of the Fortress, Marty Jalowskiej.

  • Agnieszka Bułacik – trenerka antydyskryminacyjna. Współzałożycielka new visions, organizacji działającej na rzecz bardziej zróżnicowanego i sprawiedliwego sektora artystyczno-kulturalnego, koncentrująca się na transformacyjnym liderstwie feministycznym, opartym na uczeniu odruchów antyrasistowskich i dekolonialnych.

    Margaret Amaka Ohia-Nowak – trenerka antydyskryminacyjna i międzykulturowa. Ekspertka różnorodności, równości i inkluzywności. Prowadzi procesy antyrasizmu dla różnych organizacji w Polsce i na świecie.