Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

fot. Agata Nowaczyk-Łokaj
Galeriafot. Agata Nowaczyk-Łokaj
  • W książce dla dzieci pt. „Jak tata pokazał mi wszechświat”, autorzy - Ulf Stark i Eva Ericcson, fajnie ukazują to, co z otaczającego nas (wszech)świata interesuje Małego Człowieka – „mikrowymiar” życia; jego pojedynczy element; drobiazg, który „wchodzi pod nogę”; niuans zauważalny tylko przez najczulszych obserwatorów. To wizja osobiście mi bardzo bliska, dlatego w proponowanym dzieciom i opiekunom spotkaniu, doświadczymy wybranych elementów składających się na tkankę ziemską - oglądając, dotykając, wąchając, smakując i słuchając. Każdy z elementów będzie możliwy do osobnego, oddzielnego doświadczania, ale będziemy z nich także tworzyć swoiste konglomeraty, nieoczywiste połączenia i mieszanki, do jakich wyjątkowo zdolne są małe dzieci. Będziemy obserwować nasze reakcje na bezpośredni kontakt z elementami Ziemi. Zajęcia nie są związane z jakimkolwiek przymusem uczestniczenia – to co stwarzam, to pewna propozycja, z której opiekun wybiera aktywność odpowiednią dla dziecka i siebie.

     Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat z opiekunami.
     

  • Agata Nowaczyk-Łokaj – założycielka i właścicielka firmy oraz marki Warsztaty Agaty, a także miejsca warsztatowego o tej samej nazwie. Z pierwotnego wykształcenia prawniczka (UAM), z pasji trenerka improwizacji tanecznych, po przygotowaniu pedagogicznym i długiej drodze edukacji w kilku dziedzinach zawodowych oraz rozwoju osobistego różnymi metodami warsztatowymi i terapeutycznymi. Pasjonatka stosowania metod ruchowych i tanecznych do pogłębiania samoświadomości, uwalniania energii, budowania relacji z sobą i innymi ludźmi. Autorka wielu scenariuszy zabaw edukacyjnych i rozwojowych. W budowaniu i prowadzeniu zajęć dla dzieci towarzyszy jej perspektywa Dziecka, podejście związane ze swobodą wyboru, wzajemnym szacunkiem i oparciem w relacji Dziecko-Dorosły. Zajęcia buduje i prowadzi z inspiracji wieloma metodami, tworząc z tego autorski program. Prywatnie – rogata dusza, którą stać na wiele, mama Wojtka i Kuby.