Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

Galeria
  • Tęskno to projekt wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Joanny Longić. Muzykę wydawaną pod tym szyldem charakteryzuje natychmiast rozpoznawalne brzmienie, które łączy klasyczne instrumentarium z subtelną elektroniką i poetyckimi tekstami. W kwietniu 2020 roku ukazała się płyta zatytułowana po prostu „Tęskno”, którą poprzedziły single „Między nami”, „Walc” i „Frajda”.

    Ten manifest siły, spokoju po burzy, wiary w siebie i w innych jest wspaniałą ścieżką dźwiękową tych dni – Anna Gacek

    Debiutancki album „Mi” z 2018 roku pojawił się w najważniejszych zestawieniach płyt roku, media pisały o najgłośniejszym debiucie ostatnich lat. Od tego czasu Tęskno otrzymało m.in. Mateusza Trójki i Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, czy nominację do Fryderyków, regularnie wyprzedając trasy klubowe oraz grając na największych scenach w kraju i za granicą: m.in. Primavera Sound Barcelona, Open’er Festival, Colours Of Ostrava, OFF Festival Katowice, Męskie Granie. Ostatnio Joanna skupia się na nowej muzice oraz prowadzeniu autoskiej audycji w radiowej Czwórce.