Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

Galeria
  • Podążając tropem mitu założycielskiego pirackich utopii (opisanych przez Hakima Beya w eseju Tymczasowa Strefa Autonomiczna), w ciągłej gotowości do zmiany kształtu, formy i miejsca artyści proklamują ich tymczasową strefę autonomiczną na falach radiowych. Romantyczne marzenie, w którym muzyka stanowi najważniejszy element życia społecznego, przez 48 godzin będzie podstawą tej niepaństwowości, a pirackie radio – praktykowane jako poszerzenie obecności w krajobrazie falowym, w nieustannie otaczającym nas polu elektromagnetycznym – jej konstytucją.

    „Podobnie jak „uscchochi” – piraci, skorzystamy z nadmiaru produkcji. Wspólnie spróbujemy uratować i przerobić stare głośniki, które staną się elementem partycypacyjnego nagłośnienia podczas decentralized dance party. Będziemy się bawić wszędzie, w bezpiecznej odległości – każda osoba z własnym nagłośnieniem odbierze nadawany przez nas sygnał – na falach FM (własne odbiorniki radiowe), w łączności Bluetooth (własne głośniczki) czy za pośrednictwem transmisji na żywo w internecie.

    Program pirackiego radia to również, a może przede wszystkim, audycje, wywiady, sondy uliczne i sety didżejskie, tworzone przy współpracy lokalnych aktywistów i aktywistek, artystów i artystek, a także osób, związanych z szeroko pojętą kulturą DIY i alternatywnych przestrzeni cyfrowych”.

    Grupa Uskoki
     

    W ramach wydarzenia „Uskoki FM" odbywają się warsztaty tworzenia radioodbiorników, parkowa potupajka z radiem Uskoki FM / before oraz parkowa potupajka z radiem Uskoki FM / rave.

    Wszystkie audycje i działania będzie można usłyszeć na stronie internetowej: https://uskoki.pl/.

    Projekt został wyłoniony w otwartym naborze do programu „Zaklepane/Ground Rules" w ramach Generatora Malta.

    Każdą z rezydencji otworzy orędzie Queen of the Fortress, Marty Jalowskiej.

    USKOKI FM - piątek 18/06

    Radio USKOKI FM rozpoczyna nadawanie na żywo z Parku Wieniawskiego w Poznaniu! Wciągamy na maszt flagę belgijskiego artysty Pierre Coric – Semi Conspiracy of Hidden Signs i tym gestem bierzemy we władanie naszą Tymczasową Strefę Autonomiczną podczas 48 godzinnej rezydencji na Generatorze Malta.

    12:00-14:00 SMUTNY TUŃCZYK I UCZNIOWIE - sonda uliczna

    14:00-15:00 POLY CHAIN - live in Poznań @ Perepetuum Mobile

    15:00-16:00 MICROMELANCOLIE - live in Galeria Sztuki Współczesnej MD_S

    16:00-17:00 DYSONIA - Agata Dyczko / Wojtek Kurek - słuchowisko

    17:00-18:30 WSPÓLNOTA OBURZONYCH - debata z udziałem Dorota Piontek, Marta Lempart, Krzysztof Podemski, Jakub Wygnański, Karolina Lewicka - transmisja festiwalowa

    18:30-19:00 QUEEN OF THE FORTRESS - Marta Jalowska - live performance

    19:00-20:00 ZENO - live w Parku Wieniawskiego

    20:00-21:00 DMNSZ - Nocturnal Animals - live w Parku Wieniawskiego

    21:00-22:00 MACIEJ WIRMAŃSKI - Prawie nigdy nie jest ambient - nagrania terenowe

    22:00-23:00 MONSTER HURRICANE WIHAJSTER - Dmowskiego rano - nagrania terenowe 2

    3:00-0:00 MACIEJ MACIĄGOWSKI - live w Parku Wieniawskiego 0:00-1:00 ZUZANNA WIEWIÓRKA - live w Parku Wieniawskiego

    1:00-2:00 BARTEK KUJAWSKI - Progrefonik mix

    2:00-4:00 KONRAD GĘCA - Dzik jest dziki - słuchowisko

    4:00-5:00 YAC - Post Versions

    5:00-7:00 CLUB ALPINO - Icesolation - RBL Berlin radio podcast

    7:00-8:00 Lubię Cię Bookings SHOWCASE

    8:00-9:00 NAKARMIĆ KAMIEŃ - Julia Adamczyk / Maciek Parada / Mateusz Rosiński - słuchowisko

    9:00-9:30 nmp - Paweł Doskocz / Wojtek Kurek

    9:30-12:00 PRZYZIEMIE - Bogna Stefańska / Kuba Depczyński / Justyna Banaszczyk - słuchowisko

    Startujemy sondą uliczną, którą przeprowadzą uczniowie z 38. dwujęzycznego Liceum im. Jana-Nowaka Jeziorańskiego w Poznaniu pod opieką Wojciecha Kobusa aka Smutnego Tuńczyka, zwycięzcy ogólnopolskich mistrzostw slamu poetyckiego. Punktem wyjścia dla działania jest pytanie zadawane przechodniom w powieści Małgorzaty Musierowicz: co by pan zrobił gdyby pracował z panem homo sapiens?
    Tego dnia także przedpremierowo słuchowisko „DYSONIA” Agaty Dyczko i Wojciecha Kurka, dramat inspirowany biografią Sydonii von Borcke kobiety spod Szczecina skazanej na smierć za czary. W sierpniu 2021 ukaże się na VHS w Opio u Adama Frankiewicza z animacjami Marcina Kosakowskiego.

    W programie znajdziecie również pasmo „Prawie nigdy nie jest ambient” autorstwa Macieja Wirmańskiego, założyciela wytwórni Szara Reneta. Miks zawiera niepublikowane wcześniej fragmenty nagrań terenowych z lat 2017-2021 stworzonych w przestrzeniach wypełnionych hałasem, m.in.: z wyciągu narciarskiego w Zakopanem, kopalni melafiru w Sokołowsku czy placu budowy w Poznaniu. Nagrania terenowe zaprezentują Monster Hurricane Wihajster – czyli duet Moniki i Huberta Wińczyków, związanych z Poznaniem aktywistów i wielostronnych artystów.
    Live z parku Wieniawskiego zagrają DMNSZ z materiałem Nocturnal Animals, Maciej Maciągowski oraz Zuzanna Wiewiórka.

    Kolejny dzień zaczniemy cyklem podcastów o zagadnieniach związanych z katastrofą klimatyczną i dbałością o Ziemię – PRZYZIEMIE, stworzonych przez niezwykła ekipę: Bognę Stefańską i Kubę Depczyńskiego, z udźwiękowieniem Justyny Banaszczyk aka FOQL, we współpracy z CSW Łaźnia.

    Live stream dostępny jest na naszej platformie uskoki.pl oraz na pożyczonych częstotliwościach FM w wybranych miejscach/wyspach w parku Wieniawskiego.
    Obrazki przygotował dla nas Karol Polak – młody zdolny grafik z ASP w Gdańsku.
    Już jutro kolejna odsłona naszej ramówki, a w niej wiele niespodzianek i niezwykłych postaci i dźwięków!!! Stay tuned ARRRGH 

  • Grupa Uskoki to zbiorowość entuzjastów fal, drgań i wolnego dostępu do wiedzy, eksplorujących niewidzialne terytorium pola elektromagnetycznego. Jest otwartą formacją zmieniającą kształt, w której każda osoba wnosi coś na rzecz celebrowania wspólnoty. Powołana do życia przez Edkę Jarząb, która kontynuuje w procesie grupowym swoje działania „pożyczania” czy przejmowania niewidzialnego terytorium, a także podejmuje krytyczną refleksję nad wielowymiarowością radia.