Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

grafika: Towarzystwo Krajoznawcze Krajobraz
Galeriagrafika: Towarzystwo Krajoznawcze Krajobraz
 • ODLOT NA KRZESINACH / OSP Poznań-Krzesiny, ul. Rudzka 1

  20.06, 10:00 / piknik sąsiedzki na Krzesinach / Rada Osiedla Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo, Nasz Sportowy Fyrtel
  20.06, 12:00 / W głąb poznańskiej terra incognita Mikrowyprawa z Towarzystwem Krajoznawczym Krajobraz
  20.06, 13:00 / odsłonięcie rzeźby sąsiedzkiej / boisko przy ul. Gorlickiej
  20.06, 14:00 / rajd rowerowy z Krzesin na Głuszynę przez płytę lotniska wojskowego

  długość trasy: około 3 km

  Krzesiny nie kojarzą się z miejscem, które warto wziąć na cel niedzielnego spaceru. Złośliwi powiedzą, że jest to przestrzeń stworzona do tego, by przez nią przemykać w pośpiechu: samochodem, pociągiem, a w bardziej ekstrawaganckich przypadkach, F-16. Tymczasem na osiedlu jest wiele miejsc stworzonych do tego, by połączyć je w spacerowy szlak pełen opowieści o Krzesinach i ich mieszkańcach. Mikrowyprawa podążać będzie punktami z planowanej ścieżki dydaktycznej, która w najbliższym czasie wytyczona zostanie przez radę osiedla i pasjonatów lokalnej historii. Autorzy szlaku będą współprowadzić spacer. W mikrowyprawie mile widziany jest udział wszystkich grup wiekowych oraz zwierząt na smyczy.

  Wydarzenie odbywa się w ramach Odlotu na Krzesinach.

  ---

  Odlot – święto fyrtli

  Projekt „Odlot” zrodził się z namysłu o, niegdyś sąsiadujących ze sobą, a dziś rozdzielonych 31. Bazą Lotnictwa Taktycznego, fyrtlach: Głuszynie i Krzesinach. Inicjując działania w plenerze chcieliśmy w symboliczny sposób przywrócić tym dzielnicom Poznania ich sąsiedztwo. Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców do wspólnych działań, które pozwolą im wznieść się ponad lotnisko, w sferę marzeń i szalonych pomysłów, kryjących się w ich głowach. Projekt powstał we współpracy z Miastem Poznań, w ramach programu „Fyrtle", którego celem jest wzmacnianie tożsamości lokalnej.
   

 • Mikrowyprawy to ekspedycje po okolicy, które pozwalają spojrzeć w nowy sposób na otoczenie. To także flagowa idea Towarzystwa Krajoznawczego Krajobraz – warszawskich pasjonatów społecznych historii miejsc i wycieczek ich szlakami. Miasto Poznań zaprosiło ich do stworzenia społecznego przewodnika krajoznawczego, którego bohaterami są 42 poznańskie fyrtle. Premiera pod koniec czerwca!

  Towarzystwo Krajoznawcze Krajobraz organizuje i promuje mikrowyprawy po Polsce. Zachęca do odkrywania ciekawych miejsc w bliskim otoczeniu, tworzy nietypowe mapy i szlaki turystyczne, opracowuje współczesne przewodniki krajoznawcze, bada historię i tożsamość miejsc. Prowadzi także mobilne muzeum w przyczepie kempingowej.