Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

Galeria
 • Start: Parking przy Junikowie, ul. Cmentarna

  Zapraszamy na przyrodniczy spacer w dziką przyrodę Poznania. Będziemy zadzierać głowy w poszukiwaniu właścicieli ptasich głosów i szukać Strumienia Junikowskiego. Nasza ekspedycja ruszy w kierunku Lasku Marcelińskiego, by zbadać czy to las, lasek, a może zwykły drzewostan? Zachęcamy, by zabrać lornetki oraz ubrać długie spodnie i pełne buty. Oprócz ptaków napotkamy na pewno komary, a być może i kleszcze.

  Spacer jest częścią cyklu Mikrowyprawy do serca fyrtli, który towarzyszy premierze książki “Fyrtle. Z życia poznańskich osiedli”, wydanej przez Miasto Poznań we współpracy z Towarzystwem Krajoznawczym Krajobraz. Mikrowyprawy to wycieczki po okolicy, w trakcie których będziemy szukać tego, co w pozornie znanych nam osiedlach może fascynować i zaskakiwać.

  PROGRAM CYKLU MIKROWYPRAWY DO SERCA FYRTLI
  25.06, 17:00 / Osiedlowy wyścig kosmiczny. Gwiazdy i astronauci w przestrzeni Winograd
  26.06, 11:00 / Przybysze z kosmosu. Na tropie meteorytu moraskiego
  26.06, 18:00 / W poszukiwaniu posadzonego lasu. Losy i przyroda lasku Marcelińskiego
  27.06, 18:00 / Zielona wsypa. Dlaczego na Abisynii dobrze mieszka się ptakom i ludziom

   

 • Maria Krześlak-Kandziora – literaturoznawczyni, pracuje w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Po godzinach dziennikarka przyrodnicza, pisząca dla portalu Kultura u Podstaw. Koordynuje i moderuje spotkania autorskie z pisarzami_rkami, najchętniej tymi, którzy piszą o przyrodzie. Od pięciu lat wędruje po Puszczy Białowieskiej, poznając jej historię. Ptaki obserwuje od dziecka, spacery ornitologiczne prowadzi od dwóch lat.