Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

fot. Ksawery Zamoyski
Galeriafot. Ksawery Zamoyski
  • Wyjątkowe wydarzenie muzyczne – Mela Koteluk, Kwadrofonik i ich album Astronomia poetyBaczyński z piosenkami na podstawie wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Artyści pokazują Baczyńskiego jako pacyfistę i mistyka, człowieka zakochanego w życiu. Wybór poezji, kompozycje i koncepcja muzyczna projektu są wspólnym dziełem wokalistki, autorki tekstów i kompozytorki Meli Koteluk oraz Bartka Wąsika, pianisty w zespole Kwadrofonik, który jest również autorem aranżacji.

  • Mela Koteluk – wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Laureatka Fryderyków w kategoriach: debiut roku, artystka roku, album roku – pop alternatywny, oraz wielu prestiżowych nagród. Popularność zyskała m.in. dzięki świetnie przyjętemu albumowi Spadochron, który ukazał się w 2012 r. Drugi album, Migracje, wydany w 2014 r., ugruntował pozycję wokalistki, osiągając status podwójnej platynowej płyty i powtarzając sukces jej debiutanckiego krążka. Jesienią 2018 r. ukazała się trzecia płyta artystki – Migawka, która została wyróżniona Fryderykiem 2019 w kategorii album roku – pop alternatywny. Mela ma na swoim koncie setki koncertów w ramach festiwali i autorskich tras koncertowych. Współpracowała m.in. z Czesławem Mozilem, Hanią Rani, Smolikiem, Danielem Bloomem czy Fiszem. 

    Kwadrofonik – laureat Paszportu „Polityki”, dzięki niekonwencjonalnemu instrumentarium jest jedynym tego typu kwartetem w Polsce i jednym z niewielu na świecie. Zespół tworzą pianiści Emilia Sitarz i Bartek Wąsik oraz perkusiści Magdalena Kordylasińska-Pękala i Piotr Maślanka (od 2020 r.). Kwadrofonik ma na koncie liczne nagrody, w tym Grand Prix Festiwalu Nowa Tradycja, nagrodę Europejskiej Unii Radiowej, zwycięstwo w konkursie Folkowy Fonogram Roku za debiutancki album Folklove oraz Requiem ludowe z udziałem Adama Struga. Występowali w większości krajów europejskich, w Azji i obu Amerykach, m.in. w słynnym Carnegie Hall czy Filharmonii Berlińskiej. Grali podczas festiwali folkowych i muzyki współczesnej, a także na scenach filharmonicznych i offowych. Współpracowali m.in. z Dorotą Miśkiewicz, Janem Komasą czy Arturem Rojkiem.