Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

fot. Urszula Motyka
Galeriafot. Urszula Motyka
  • Zgubowisko to nowocyrkowy, familijny spektakl stworzony zarówno dla dzieci, jak i starszej publiczności. Opowieść o poszukiwaniu własnej drogi, cyrku i artystach, którzy przedstawiają widzowi sens pogoni za marzeniami. W swoich wspomnieniach wracają do czasów, gdy cyrk zapukał nieśmiało do ich drzwi i odmienił życie. Spektakl łączy różnorodne formy cyrkowe, takie jak akrobatyka powietrzna, diabolo, żonglerka (piłkami, kapeluszami czy maczugami), manipulacja obiektem, akrobatyka partnerska czy ekwilibrystyka. W formie nawiązuje do tego, co w nowym cyrku jest najważniejsze – estetyki, piękna, pasji, odwagi i kreatywności. Fabuła spektaklu została oparta na książce Shauna Tana The Lost Thing.
     

  • Fundacja Sztukmistrze to zespół doświadczonych artystów nowego cyrku, którzy od ponad 10 lat realizują różnorodne projekty artystyczne na terenie Polski, Niemiec, Czech czy Dubaju. Jedną z najbardziej prestiżowych realizacji fundacji były spektakle grane w ramach promocji Polski na targach Expo 2015 w Mediolanie. Fundacja Sztukmistrze jest producentem takich przedstawień, jak: Spektrum, Gradient, Szafa Show, 9.811, Zgubowisko czy Fire Party!