Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

Fot. Maciej Zakrzewski
GaleriaFot. Maciej Zakrzewski
 • Na poranną rozgrzewkę zapraszam wszystkich zainteresowanych tańcem, pracą z ciałem czy bliżej nieokreślonym ruchem. Spotkanie otwarte jest dla każdej osoby, niezależnie od doświadczenia. Podczas zajęć będziemy eksplorować różne jakości ruchu, tempo, ciężar, siłę czy swobodny przepływ. Skupimy uwagę na naszych zmysłach, będziemy czerpać inspirację z naszego otoczenia, wchodzić z nim w relację i twórczy dialog. Zaczniemy spokojnie, i stopniowo wprawimy w ruch każdą komórkę ciała, by naładować się energią na cały dzień.

  ----

  Kotki na Facebooku? Komedia kategorii D? Kolejny spektakl w sieci? ... – tutaj wpisz swoją dowolną guilty pleasure albo online’ową traumę ostatniego roku. Jeśli masz takowe, te rozgrzewki są dla ciebie! Zapraszamy was na poranny rozruch – pozwoli nam wszystkim wrócić z wirtualnych przestrzeni ostatnich miesięcy wprost na Ziemię, bezpośrednio do naszych ciał, o których namacalnym istnieniu już powoli zapomnieliśmy.

  Czekają na was Zofia Tomczyk z poranną praktyką ruchu i Krystyna „Lama” Szydłowska z nauką chodzenia dla początkujących, według której nie musisz potrafić chodzić, żeby móc tańczyć, ale możesz tańczyć, chodząc. W programie są również rozgrzewki z Marią Stokłosą, skupione na doświadczeniu ruchu jako sposobie na bycie razem. Magda Przybysz poprowadzi bezwstydne zajęcia guilty pleasure, na których poczujesz dziką przyjemność z tańczenia. Z Pawłem Sakowiczem doświadczysz Hardcore release – intensywnej praktyki skakania czerpiącej z tańca ludowego, baletu, treningu kardio i jumpstyle.

  Tegoroczne taneczne rozgrzewki przygotowała dla was Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk w ramach projektu Grand re Union (www.grandreunion.net). To ostatnia odsłona programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie.
   

 • Zofia Tomczyk – tancerka, choreografka, animatorka kultury. Działa w obszarach tańca współczesnego, improwizacji, pracy ze snami oraz muzyki eksperymentalnej. Absolwentka studiów MFA in Performing Arts na Islandzkim Uniwersytecie Artystycznym w Reykjaviku. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca Art Stations Foundation Grażyna Kulczyk oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie uczy się w The School of Images w Nowym Jorku oraz w dwuletnim studium Psychologii Procesu w Łodzi.