Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

Fot. Agata Kaputa
GaleriaFot. Agata Kaputa
 • Będziemy bezwstydnie cieszyć się rzeczami w tańcu, o których społeczeństwo zazwyczaj sądzi, że nie wypada : nie do końca skoordynowane ruchy, brak obciągniętych stóp, tańczenie jakby nikt nie patrzył, swobodne interpretacje zadań improwizacyjnych. Muzyka nie będzie nam przeszkadzała! Rozciągnięte dresy, skarpetki w jelonki, ukochany 10 letni podkoszulek albo przeciwnie najnowszy i najdroższy strój adidasa, włosy prosto od fryzjera lub świeżo zrobione tipsy dodadzą nam tylko radości! Jedynym kryterium ruchu będzie Twoja dzika przyjemność z tańczenia, której będziesz mógł / mogła doświadczyć w prostych zabawach ruchowych i choreograficznych, za którymi także niekoniecznie będziesz musiał/a podążać. Playlista utworów będzie tworzona spontanicznie na Spotify i powstanie z Waszych rekomendacji - zależnie od nastroju w danej chwili.
  COME AS YOU ARE! (przyjdź taką /takim jakim jesteś) BE A BAD GUY! (bądź złym chłopcem/ dziewczyną) ZATAŃCZYSZ ZE MNĄ JESZCZE RAZ (let’s dance) !

  ---

  Kotki na Facebooku? Komedia kategorii D? Kolejny spektakl w sieci? ... – tutaj wpisz swoją dowolną guilty pleasure albo online’ową traumę ostatniego roku. Jeśli masz takowe, te rozgrzewki są dla ciebie! Zapraszamy was na poranny rozruch – pozwoli nam wszystkim wrócić z wirtualnych przestrzeni ostatnich miesięcy wprost na Ziemię, bezpośrednio do naszych ciał, o których namacalnym istnieniu już powoli zapomnieliśmy.

  Czekają na was Zofia Tomczyk z poranną praktyką ruchu i Krystyna „Lama” Szydłowska z nauką chodzenia dla początkujących, według której nie musisz potrafić chodzić, żeby móc tańczyć, ale możesz tańczyć, chodząc. W programie są również rozgrzewki z Marią Stokłosą, skupione na doświadczeniu ruchu jako sposobie na bycie razem. Magda Przybysz poprowadzi bezwstydne zajęcia guilty pleasure, na których poczujesz dziką przyjemność z tańczenia. Z Pawłem Sakowiczem doświadczysz Hardcore release – intensywnej praktyki skakania czerpiącej z tańca ludowego, baletu, treningu kardio i jumpstyle.

  Tegoroczne taneczne rozgrzewki przygotowała dla was Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk w ramach projektu Grand re Union (www.grandreunion.net). To ostatnia odsłona programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie.
   

 • Magda Przybysz – choreografka, wykładowczyni, pisarka. Jest przedstawicielką choreografii angażującej się we współczesne zjawiska społeczno-kulturowe. Tworzy multidyscyplinarne wydarzenia, spektakle i warsztaty, współpracowała z artystami różnych dziedzin (m.in.: MML, Jakub Wróblewski, Hoteloko movement makers, Klaudia Hartung-Wójciak, Patryk Lichota, Dominika Knapik). Wykładowczyni na SWPS, autorka Rozgrzewek demokratycznych na Wydziale Sztuk Społecznych na UW oraz pedagożka na Wydziale Somatyki w tańcu i terapii na AM w Łodzi. Tegoroczna stypendystka Stypendium Twórczego Grażyny Kulczyk z zakresu współczesnej choreografii.