Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

fot. Agnieszka Grodzińska
Galeriafot. Agnieszka Grodzińska
 • ODLOT NA KRZESINACH / OSP Poznań-Krzesiny, ul. Rudzka 1

  20.06, 10:00 / piknik sąsiedzki na Krzesinach / Rada Osiedla Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo, Nasz Sportowy Fyrtel
  20.06, 12:00 / W głąb poznańskiej terra incognita Mikrowyprawa z Towarzystwem Krajoznawczym Krajobraz
  20.06, 13:00 / odsłonięcie rzeźby sąsiedzkiej / boisko przy ul. Gorlickiej
  20.06, 14:00 / rajd rowerowy z Krzesin na Głuszynę przez płytę lotniska wojskowego

  Poznańskie artystki wizualne: Agnieszka Grodzińska i Magdalena Starska zaprosiły mieszkańców i mieszkanki Krzesin do współtworzenia wielkoformatowej rzeźby społecznej. „Zostawmy w domu racjonalizm, schematy działań i przyzwyczajenia. Wyciągnijmy od siebie nawzajem nasze odloty i przekujmy je w rzeźbę otwartą i przynależną waszej wyobrażonej przestrzeni. Zgrupujmy się tak, aby nasze połączone świadomości stworzyły miejsce-schron, nowy horyzont nieodkrytych jeszcze sfer”. Zapraszamy na uroczyste odsłonięcie!

  Wydarzenie odbywa się w ramach Odlotu na Krzesinach.

  ---

  Odlot – święto fyrtli

  Projekt „Odlot” zrodził się z namysłu o, niegdyś sąsiadujących ze sobą, a dziś rozdzielonych 31. Bazą Lotnictwa Taktycznego, fyrtlach: Głuszynie i Krzesinach. Inicjując działania w plenerze chcieliśmy w symboliczny sposób przywrócić tym dzielnicom Poznania ich sąsiedztwo. Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców do wspólnych działań, które pozwolą im wznieść się ponad lotnisko, w sferę marzeń i szalonych pomysłów, kryjących się w ich głowach. Projekt powstał we współpracy z Miastem Poznań, w ramach programu „Fyrtle", którego celem jest wzmacnianie tożsamości lokalnej.