Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

fot. Ewelina Piguła
Galeriafot. Ewelina Piguła
 • W sali prób aktorzy zmagają się z postaciami Piotra, Pawła, Marii Magdaleny i Jezusa. Próbują przyjrzeć się spowitemu mgłą życiu codziennemu bohaterów. Wywołują konflikty, namiętności, gwałtowne nadzieje, pragnienia duszy. Piotr i Paweł, połączeni przez popularną tradycję religijną, reprezentują dwa bardzo różne podejścia do duchowości. Między nimi, na linii napięcia, stoi Maria Magdalena wnosząca zamęt poezji, język ciała, miłosną tajemnicę, która emanuje z ziemskiej postaci Jezusa. Razem z aktorami płyniemy łodzią między cudami i wizjami, sztormami i cudownymi połowami. To wyprawa w poszukiwaniu prawdy, a może raczej wiarygodnej historii do opowiedzenia.

 • Asocjacja 2006 w ciągu lat swojej aktywności realizowała pomysły widowiskowe proponowane przez artystów związanych z UAP w Poznaniu. Grupa o szerokim działaniu zawodowym, zajmująca się projektowaniem scenografii, kostiumów, obiektów scenicznych i spektakli. Autorką tekstu i reżyserką Wytrwać jest Daria Anfelli, przekładu dokonał Lech Raczak.

 • tekst i reżyseria: Daria Anfelli
  przekład: Lech Raczak
  scenografia i kostiumy: Maria Magdalena Wawrzyńczyk
  muzyka: Paweł Paluch
  pomysł i idea spektaklu, kierownictwo artystyczne: Piotr Tetlak

  występują:
  Karolina Miłkowska - Prorok
  Paweł Stachowczyk
  Mikołaj Fajfer

  koordynatorka, producentka: Maria Magdalena Wawrzyńczyk
  produkcja i realizacja: Teatr Asocjacja 2006 / Fundacja Asocjacji 2006