Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

fot. Serwis Sinfonia Varsovia
Galeriafot. Serwis Sinfonia Varsovia
  • Niezwykła przygoda wesołej księżniczki Muzalindy, która wraz z widzami przeniesie się w czasie do lat 20. XX w. – epoki kina niemego. Spotkają tam Charliego Chaplina, który zaprezentuje swój charakterystyczny wąsik i chód. Dzieci i dorośli będą mieli okazję podziwiać jego sztuczki i żarty oraz akrobatyczne wyczyny. Zdobędą również wiedzę o tym, kim jest taper, dlaczego gest, ruch i sztuka pantomimy są takie ważne oraz czym są tajemnicze plansze z napisami, które pojawiają się w kinie niemym. Opowieści towarzyszy muzyka na żywo. Widzowie są zapraszani do czynnego udziału w przebiegu akcji. Po spektaklu proponujemy warsztaty teatralno-cyrkowe z muzyką graną na żywo. Dzieci będą uczyły się elementów żonglerki i ekwilibrystyki, trafią do gabinetu dziwnych kroków, poznają elementy pantomimy.
     

  • Ewa Szawłowska – aktorka teatralna i filmowa, autorka ponad 100 spektakli dla dzieci, reżyserka, scenarzystka, trenerka dziecięca na planach filmowych, autorka warsztatów z savoir-vivre i autoprezentacji dla dzieci i młodzieży. Baśnie jej autorstwa były grane m.in. w Studio Buffo, Teatrze Polskim w Warszawie i Londynie, Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.

    Monika Polaczek-Przestrzelska – kameralistka, twórczyni Amabile Piano Trio, pedagożka, aranżerka, kierowniczka muzyczna projektu Wiolinka i Basik prof. Józefa Wiłkomirskiego oraz bajek muzycznych Księżniczka Muzalinda Ewy Szawłowskiej. Współpracuje m.in. z Teatrem Wielkim – Operą Narodową, Teatrem Studio, Studio Buffo.