Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

fot. Przemek Turniak
Galeriafot. Przemek Turniak
  • Czasem czarna, czasem brązowa lub żółta. Gleba. Niby codzienna, stosowana do kwiatów, sadzenia drzew. Bywa też kosmetykiem, lekiem, a nawet pożywieniem. Co najciekawsze – skrywa różne tajemnice, jest domem dla wielu istot, a nawet przyrodniczym internetem. Zapraszamy na twórcze spotkanie z architektką krajobrazu i przyrodniczką. Porozmawiamy o bezkręgowcach, kompostowaniu i sile samosiejek. Zajrzymy pod powierzchnię trawnika w parku i skutecznie pobrudzimy się gliną. Na zdrowie! Warsztaty rodzinne przeznaczone dla dzieci od 6 do 10 lat i opiekunów.

  • Magdalena Garczarczyk – architektka krajobrazu, nauczycielka i animatorka. Od kilku lat w ramach „Projekt Zieleniak" organizuje warsztaty, wydarzenia dla dorosłych, dzieci i młodzieży dotyczących ogrodnictwa, wspólnej przestrzeni, działań lokalnych i proekologicznych. Bliska jest jej idea dzielenia się z innymi wiedzą i umiejętnościami także na zasadzie “zrób to sam".