Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

kolaż Olga Beyga
Galeriakolaż Olga Beyga
 • Chcesz zaangażować się w organizację odlotowego pikniku na Głuszynie w ramach Festiwalu Malta? Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców na spotkanie komitetu organizacyjnego! Wspólnie zaplanujemy jego program i oprawę wizualną. Święto współtworzą: Urząd Miasta Poznania i Rady Osiedla Głuszyna i Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo.*

  Zapraszamy mieszkańców i mieszkanki Głuszyny do współtworzenia jedynego w swoim rodzaju „Odlotu” – Święta Fyrtli, które planujemy na 20 czerwca 2021 roku w Parku przy jednostce (ul. Głuszyna – ul. Silniki).

  W jego ramach, wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami osiedla Głuszyna, Festiwalem Malta, Urzędem Miasta Poznania oraz Radami Osiedli Głuszyny i Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo chcemy zorganizować piknik wypełniony po brzegi atrakcjami, m.in. koncertem, animacjami dla dzieci i dorosłych oraz mikrowyprawą.

  Już dziś zapraszamy chętnych Głuszynian i Głuszynianki do udziału w komitecie organizacyjnym pikniku! Kto nie chciałby czasem odlecieć?!

  Jeśli masz głowę pełną pomysłów i marzeń związanych z Twoją dzielnicą, nie brakuje Ci chęci do działania i chciałbyś/chciałabyś zaangażować się we współtworzenie odlotowego święta fyrtli, zgłoś się do nas.

  Harmonogram spotkań:
  12/05, 18/05 i 25/05 g. 18:00, park przy jednostce na Głuszynie (ul. Głuszyna – ul. Silniki) – spotkania komitetu organizacyjnego

  20/06/2021 – „Odlot” – Święto Fyrtli (piknik, animacje, mikrowyprawy, koncert)
  14:00 spacer / Towarzystwo Krajoznawcze „Krajobraz”
  16:00 „Odlot” – Święto fyrtli – Głuszyna / piknik, animacje / Towarzystwo Krajoznawcze „Krajobraz”, Fundacja Malta

  * nabór pozostaje otwarty – przyjmujemy zapisy również na kolejne spotkania

  ZAPISY: magdalena.janaszek@malta-festival.pl

  Projekt „Odlot” – Święto Fyrtli jest pomysłem kuratorki, Joanny Pańczak i zrodził się z namysłu o, niegdyś sąsiadujących ze sobą, a dziś rozdzielonych Bazą Lotnictwa Taktycznego, fyrtlach: Głuszynie i Krzesinach. Inicjując działania w plenerze, pomysłodawczyni projektu chce w symboliczny sposób przywrócić tym dzielnicom Poznania ich sąsiedztwo, poprzez zaproszenie mieszkańców i mieszkanki do wspólnych działań, które pozwolą im wznieść się ponad lotnisko, w sferę marzeń i niezrealizowanych, pozornie szalonych pomysłów..

  Pierwsza część projektu odbędzie się na Krzesinach, gdzie grupa uczestników i uczestniczek warsztatów weźmie udział w budowaniu rzeźby społecznej. Inicjatorki projektu zaproszenie na warsztaty kierują do mieszkanek i mieszkańców, którzy chcą podzielić się swoimi marzeniami, przeżyciami i niecodziennymi ideami.

  Druga część to „Odlot” – Święto Fyrtli – Krzesin i Głuszyny,oferujące możliwość spotkania i integracji tych dwóch społeczności podczas pikniku i koncertu w parku. Do współtworzenia wydarzenia zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Głuszyny, z którymi planujemy spotkania w ramach komitetu organizacyjnego Święta Fyrtli.

  „Odlot” – Święto Fyrtli to proces poznawania swoich sąsiadów, swojego miejsca zamieszkania, a także odkrywania jego niewydobytego potencjału.Na święto składać się będzie seria działań odlotowych, m.in.: pikniku, mikrowyprawy, animacji, konkursów oraz koncertu.

  Projekt powstaje we współpracy z Miastem Poznań, w ramach programu „Fyrtle" (fyrtle.pl), którego celem jest wzmacnianie tożsamości lokalnej.

  Organizatorzy:
  Fundacja Malta, Towarzystwo Krajoznawcze „Krajobraz”, Rada Osiedli Głuszyna i Rada Osiedla Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo