Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

Galeria
  • 11 listopada o g. 20:00 w Sali Białej Urzędu Miasta odbędzie się debata na rzecz demokracji. Do projektu zostali zaproszeni osobistości świata kultury i sztuki, które jawnie deklarują obronę takich wartości demokratycznych jak wolność obywatelska czy porządek instytucjonalny państwa.

    Spotkanie będzie skupione wokół problemu niszczenia demokracji w państwie i odbierania ludziom wolności obywatelskiej. Wśród panelistów: prof. Marcin Matczak, Agnieszka Holland, Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski, prof. Anna Wolff-Powęska, Tomasz Dostatni op. Do tematyki dyskusji wprowadzi Nikodem Brzózy op, a całość poprowadzi Karolina Lewicka, dziennikarka Radia TOK FM. 

    Najlepszym wyrazem patriotyzmu jest obrona demokracji. Bez niej świętowanie rocznic jest teatralnym gestem, a nawet groteską i na nic się zda. – mówi pomysłodawca projektu, dominikanin Nikodem Brzózy, stawiając sobie za cel wydarzenia – obronę demokracji. 

    Wydarzenie odbywa się bez udziału publiczności. W Sali Białej stanie studio telewizyjne, które będzie rejestrować spotkanie. Widzowie będą mogli wysłuchać dyskusji na TVN24 oraz na platformie streamingowej TVN24 GO.

    Organizatorem wydarzeń jest Fundacja Malta. Producentem wykonawczym jest Estrada Poznańska. Wydarzenia są objęte patronatem Jacka Jaśkowiaka – Prezydenta Poznania, Marka Woźniaka – Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Jana Grabkowskiego – Starosty Poznańskiego.