Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

18 - 29/06/2021

W połowie marca został ogłoszony pierwszy muzyczny element programowy 32. Malta Festival Poznań. Do Polski powróci jedna z najważniejszych grup dreampopowych na świecie. W czerwcu widzowie usłyszą hipnotyzującą muzykę Beach House i jej najnowszy album muzyczny Once Twice Melody. Oprócz artystów z USA wystąpi Maria Peszek, piosenkarka królująca na polskiej scenie alternatywnej, która przedstawi płytę Ave Maria wydaną we wrześniu ubiegłego roku. Koncert wzbogacą również premierowe prezentacje dwóch nadchodzących płyt polskich twórców muzyki poważnej: Bartka Wąsika i Michała Pepola. Pierwszy z nich zaprezentuje swój solowy projekt Daydreamer, czyli osobiste aranżacje utworów zespołu Radiohead. Drugi z wykonawców wystąpi z autorskim materiałem zawierającym niewydane i nieznane nagrania Kory.

Od 25 marca została uruchomiona specjalna pula biletów na wydarzenie, która będzie otwarta do 31 marca. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc naszym wschodnim sąsiadom z Ukrainy. Środki wesprą zbiórkę organizowaną przez Polską Akcję Humanitarną, wspierającą Ukraińców i Ukrainki nieprzerwanie od 2014 roku, czyli momentu pierwszej rosyjskiej agresji na terytorium Ukrainy.

Polska Akcja Humanitarna prowadzi stałą misję w Ukrainie od 2015 roku, jej aktywność skupia się wokół organizacji opieki medycznej, dostarczaniu materiałów opatrunkowych, a także paczek żywnościowych. Obecnie jej działania wspierają również przybyszów i przybyszki, którzy opuścili terytorium Ukrainy wskutek toczącej się tam wojny.  

Bilety na koncert można nabyć na platformie ToBilet.pl i na stronie malta-festival.pl.